Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   LRT   |   2015-06-05

Dviejų gigančių konfliktas ima ne juokais gąsdinti pasaulį

  
Dviejų gigančių konfliktas ima ne juokais gąsdinti pasaulį Pietų Kinijos jūroje daugėja ir JAV, ir Kinijos karo laivų.
Kinija jūroje pila dirbtines salas ir jose steigia karines bazes.

Pasaulyje situaciją kaitina jau ne tik Rusija, bet ir Kinija, su kuria vis dažniau ir garsiau konfliktuoja JAV. Situacija šią savaitę ypač paaštrėjo Kinijai ir toliau stiprinant savo pozicijas Pietų Kinijos jūroje. Šioje jūroje dėl įtakos zonų grumiasi ne viena valstybė, tačiau Kinijos veiksmai pastaruoju metu intensyviausi ir agresyviausi.

„Salose kinai stato karines oro bazes, kad galėtų paremti savo laivyną. Taip stengiamasi pastumti Kinijos karinę galią giliau į Pietų Kinijos jūrą“, – LRT Radijui sako Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokyklos profesorius Williamas Callahanas.
Kinija norėtų užsitikrinti Pietų Kinijos jūroje prekybos kelių kontrolę ir įgyti labai didelį pranašumą prieš vieną didžiausių savo konkurenčių – Jungtines Amerikos Valstijas.
 
Kinija jūroje pila dirbtines salas ir jose steigia karines bazes. Taip pat nuolat perima amerikiečių karinius lėktuvus, kuriuos įspėja apie realią grėsmę, jeigu šie nepakeis kurso.
 
„Čia Kinijos laivynas, jūs artėjate prie mūsų karinės įspėjimo zonos. Jei norite išvengti netinkamo sprendimo, nedelsdami pasitraukite“, – šiais žodžiais Kinijos pajėgos pasitiko Jungtinių Amerikos Valstijų žvalgybinį lėktuvą ir jo įgulą, pranešė CNN.
 
Dėl naujai steigiamų karinių bazių nerimauja ne tik JAV, bet ir Australija. Abi šalys jau ne kartą ragino Kiniją liautis destabilizuoti padėti regione. Atsakydami į tai aukščiausi Kinijos pareigūnai atsikirto, kad nei viena valstybė jiems negali nurodinėti, kaip elgtis ir kaip ginti savo teisėtus interesus.
Klausantis politikos apžvalgininkų aiškėja, kad gilėjantis JAV ir Kinijos konfliktas kelia gerokai didesnę grėsmę, nei menamus raumenis besiauginanti ir Europą gąsdinanti Rusija.
 
 
 
  

Žymos: JAV, Kinija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Esu įsitikinusi, – tarė kandidatui į deputatus jo žmona, – kad už tave balsuos visi dori žmonės.
– Menka paguoda: reikia, kad balsuotų dauguma...