Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Evelina UŽDAVINYTĖ   |   2010-03-31

ES atsuko turkams nugarą

  
ES atsuko turkams nugarą

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitas Turkijoje nepraėjo taip sklandžiai kaip planuota. Ji dar kartą pabrėžė nemananti, kad Turkijos kandidatūra į Europos Sąjungą yra priimtina.

="line-height: 150%"> 
A. Merkel mano, kad „bendradarbiavimas su privilegijomis“ yra tinkamesnis pasirinkimas, tačiau Turkija, besideranti dėl narystės ES nuo 2005-ųjų, tokį pasiūlymą pavadino „įžeidžiančiu“. Be to, susitikimo metu dar kartą išryškėjo nesutarimai dėl Irano, Kipro bei turkų vaikų mokymo sistemos Vokietijoje.
 
Vokietija nori Turkijos paramos derantis dėl sankcijų Iranui, o Turkijos vadovai sankcijas vadina veidmainiškomis ir neseniai ėmė gerinti ryšius su Iranu. A. Merkel taip pat nori, kad Turkija skubiai išspręstų Kipro problemą, pripažindama susiskaldžiusios šalies vyriausybę, tačiau Turkija atsisako paklusti.
 
Vokietija yra didžiausia Turkijos prekybos partnerė ir svarbiausia užsienio investuotoja. Vokietijoje gyvena trys milijonai turkų. Nepaisant tokių ekonominių ir istorinių ryšių, šalių vadovams susitikimo metu buvo sunku rasti bendrą kalbą.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Viengungis visus darbus nudirba pats. Vedusį priverčia žmona.