Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-03-07

Estijoje parlamento rinkimus laimėjo valdantieji

  
Estijoje parlamento rinkimus laimėjo valdantieji
© D.Dokšaitė
Reformų partija užsitikrino 33 vietas parlamente.

Estijos visuotinius rinkimus laimėjo valdančioji Reformų partija, surinkusi 28,6 proc. balsų ir užsitikrinusi 33 vietas parlamente (iš viso jame 101 vieta).

="text-align: left">Daugelis rinkėjų šios partijos lyderiui premjerui A. Ansipui priskiria nuopelnus dėl Estijos ištraukimo iš recesijos ir dėl to, kad šaliai neprireikė prašyti finansinės pagalbos iš tarptautinių skolintojų ir ji išvengė pvz., Latvijos likimo.
 
Didžiausia opozicinė Centro partija, kuriai vadovauja Talino meras Edgaras Savisaaras, užėmė antrą vietą – ji gavo 23,3 proc. balsų ir užsitikrino 26 mandatus (3 mandatais mažiau nei turėjo iki šiol). Opozicijos lyderis Edgaras Savisaaras prarado didelės gyventojų dalies pasitikėjimą, kai paaiškėjo, kad jis pinigų rinkimų kampanijai gavo iš Rusijos. Centro partija surinko daugiausia balsų sostinėje Taline.

Trečioje vietoje atsidūrė konservatyvi centro dešinioji „Tėvynės“ ir„Res Publica“ sąjunga (IRL) (23 mandatai), o ketvirtoje vietoje liko Socialdemokratų partija (19 mandatų), tiesa, dabar ji turės net 9 mandatais daugiau, nei anksčiau.

Dvi parlamentinės politinės jėgos „Žaliųjų partija“ ir „Liaudies sąjunga“ neįveikė 5 proc. barjero ir savo atstovų parlamente nebeturės.

Šiuose rinkimuose dėl 101 vietos parlamente iš viso varžėsi 789 kandidatai, iš jų 32 buvo nepriklausomi, o 757 – partiniai.

Estijoje rinkėjai turi galimybę balsuoti ir internetu, ir šia teise pasinaudojo net 15 proc. elektorato.

A. Ansipas vadovavo Estijai, kai šalies ekonomika sparčiai augo, vėliau staigiai smuko žemyn ir vėl pradėjo atsigauti. 2009-aisiais Estijos ekonomika smuko 14,1 proc., o pernai augo 3,1 procento.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kas yra blogiau už dramblį porceliano parduotuvėje?
– Ežys prezervatyvų fabrike!