Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2014-08-12

Europoje – pirmoji siaubingo Ebolos viruso auka

  
Europoje – pirmoji siaubingo Ebolos viruso auka Daugiausiai gyvybių Ebola kol kas pareikalavo Afrikoje.

Naujas ir pražūtingas virusas baimę sėja jau ne tik Afrikoje, bet Europoje bei visame pasaulyje. Ispanijos sostinėje Mardide šią savaitę mirė mirtinu virusu Liberijoje (Afrika) užsikrėtęs dvasininkas. Į savo šalį jis buvo pargabentas ir intensyviai gydomas kelias savaites, tačiau nesėkmingai.

 74-erių pastorius Migelis Pajaresas buvo gydomas eksperimentiniais vaistais. Tie patys gydymo metodai pritaikyti ir dviem amerikiečiams. Žiniasklaida pranešė, kad 33-ejų gydytojo būklė gerėja, o dėl medicinos sesers gyvybės vis dar vyksta kova.
Iki šiol medikai laikėsi vieningos nuomonės, kad nei vaistų, nei skiepų nuo Ebolos vidurių šiltinės nėra. Tačiau dabar daug tikimasi iš eksperimentinių San Diege (JAV) pagamintų vaistų. Tiesa, dėl laiko stokos jie nebuvo išbandyti, tad kol kas nėra aišku, ar šie medikamentai prisidėjo prie amerikiečių gydytojo sveikatos pagerėjimo.
 
Ebolos viruso protrūkis jau nusinešė daugiau nei tūkstantį gyvybių, o šios ligos židiniai aptinkami vis naujose šalyse. Manoma, kad užsikrėtusių skaičius taip pat siekia apie tūkstantį.
 
Daugiausiai žmonių gyvybių Ebola pareikalavo Vakarų Afrikos šalyse – Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje ir Nigerijoje. Kai kurios šių valstybių uždarė savo sienas ir paskelbė kitus apribojimus, kad apsisaugotų nuo mirtino viruso plitimo.
 
  

Žymos: Ligos, Epidemija, Afrika

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona priekaištauja vyrui:
– Mes juk niekur nevaikštome kartu…
– Gerai, rytoj, kai nešiu šiukšles, galėsi eiti ir tu!