Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-01-26

Europos Sąjungai grasina Graikija

  
Europos Sąjungai grasina Graikija „Skolinimąsis ir taupymas Grakijai – jau praeitis“, – įsitikinęs „Syriza“ lyderis Alexis Tsipras.

Didelė skolų našta ir dar didesnis nenoras taupyti. Turbūt toks tiksliausias būtų Graikijos ir jos gyventojų apibūdinimas bei valia, kurią jie aiškiai išsakė vykusiuose rinkimuose į parlamentą. Juose didžiąją dalį balsų susižėrė prieš Europos Sąjungą (ES) nusistačiusi radikalioji kairiųjų partija „Syriza“.

„Syriza“ lyderis Alexis Tsipras kritikuoja taupymo politiką ir yra pasiruošęs netenkintiES bei Tarptautinio valiutos fondo keliamų reikalavimų taupyti bei pradėti esmines reformas šalies viduje. „Kreditorių trejetas Graikijai – tai jau praeitis“, – sakė jis po pranešimų apie rinkimų rezultatus, turėdamas galvoje didžiausius šalies tarptautinius kreditorius – ES, Tarptautinį valiutos fondą (TVF) ir Europos centrinį banką (ECB).
Šių politikų pergalė sudavė skaudų smūgį eurui – kursas krito ir pasiekė naujas rekordines žemumas. Savaitės pradžioje euro kursas trumpam buvo nukritęs iki 1,1088 dolerio – žemiausio lygio JAV dolerio atžvilgiu per daugiau nei vienuolika metų. Vėliau atsitiesė ir pakilo iki 1,1169 dolerio.
 
Pasak ekspertų, dabar blogiausias scenarijus, kurį būtų galima įsivaizduoti – tai Graikijos pasitraukimas iš ES. Baiminamasi, kad toks žingsnis gali sukelti grandininę reakciją. Mat šalių, kurios svaidosi grasinimais atsisakyti ES narės statuso šiuo metu ne viena.
 
 
  

Žymos: Graikija, Euras, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Čiukčiui sugedo laikrodis. Nunešė jį pas laikrodžių meistrą, taip pat čiukčį. Mechanikas, išardęs laikrodį, pamatė, kad tarp mechanizmo dantračių įstrigęs negyvas tarakonas, ir liūdnai sako:


– Neveiks.


– Kodėl?


– Mašinistas numirė.