Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-01-25

Europos Sąjungai narių kirčiai

  
Europos Sąjungai narių kirčiai Pasak D.Camerono, referendumas dėl JK narystės iš ES būtų surengtas iki 2017 metų pabaigos.

Pasaulinis ekonomikos forumas Davose, Šveicarijoje šiemet sulaukė ypatingai daug dėmesio. Dėl to daugiausiai pagyrų arba kaltės tenka D. Britanijos premjerui D. Cameronui. Sakydamas kalbą, jis pasaulio politikos ir verslo elitui pareiškė, kad atėjo laikas kalbėti apie galimybę pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES).

Apie tokius ketinimus ne kartą garsiai svarstė ir Graikija, Italija, kitos ES narės, tačiau iki šiol panašios kalbos nebuvo priimtos taip rimtai.
Iki šiol ištikimai ES nares, susidūrusias su ekonominiais sunkumais gelbėjusi Vokietija, netrukus po ugningos D. Camerono kalbos, pareiškė, kad nenorėtų išstoti iš ES. Nors iki šiol dažnai pasigirsdavo kalbų, kad vokiečiams jau pabodo nešti kitų išlaidžių narių finansinę naštą. Kaip rodo „Forsa“ tyrimų instituto atlikta paklausa, 78 proc. vokiečių norėtų, kad šalis ir toliau būtų ES nare. Ir tik 17 proc. pasisako prieš tolesnę narystę Bendrijoje. Daugiau rėmėjų ES turi Vakarų Vokietijoje nei jų yra šalies rytuose.
 
Kitokios nuotaikos D. Britanijoje. D. Camerono skepsį ES atžvilgiu patvirtina ir laikraščio „The Times“ paskelbta apklausą, kurią atliko jau minėtas „Forsa“ institutas. Jeigu referendumas vyktų dabar, tai išstojimui iš ES D. Britanijoje pritartų 40 proc. šalies piliečių. Tiesa, panašiai galvojančių priešingai – 37 proc.
 
D. Cameronos taip pat pažadėjo, kad piliečiai dėl tolimesnės narystės ES galės apsispręsti referendumo metu, kuris bus surengtas iki 2017 m. pabaigos.
 
 
  

Žymos: Politika, Europos Sąjunga, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jei nori vesti gražią, protingą ir turtingą, vesk tris kartus.