Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Cnbc.com   |   2019-02-12

Europos šalis, kur daugiavaikėms šeimoms nereikės mokėti mokesčių

  
Europos šalis, kur daugiavaikėms šeimoms nereikės mokėti mokesčių
© Pixabay.com

Kaip skelbia Cnbc.com, vienos Europos šalies ministras pirmininkas pranešė radęs būdą, kaip padidinti gimstamumą ir sumažinti emigraciją.

Kasmetinėje kalboje Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pristatė septynių punktų „Šeimos apsaugos veiksmų planą“, sukurtą skatinti santuokas ir didinti šeimas.
Atskleista, kad planuose – asmeninių pajamų mokesčio panaikinimas moterims, auginančioms mažiausiai keturis vaikus ir subsidijos didelėms šeimoms, ketinančioms įsigyti talpesnius automobilius.
 
„Veiksmų plane“ taip pat padidinamas paskolų programų terminas, siekiant padėti šeimoms, auginančioms mažiausiai du vaikus ir norinčioms įsigyti būstą. Be to, kiekviena jaunesnė nei 40 metų moteris, ištekėjusi pirmą kartą, turės galimybę gauti paskolą lengvatinėmis sąlygomis. 
 
Valdžios atstovas taip pat atskleidė, jog planuojama daugiau pinigų skirti Vengrijos sveikatos sistemai ir įkurti daugiau nei 21 000 vietų lopšeliuose. Be to, jei mažyliais rūpinsis seneliai, jie turės galimybę gauti vaiko priežiūros išmokas vietoje tėvų, sakė V. Orbanas.
 
„Europoje gimsta vis mažiau vaikų. Vakarams atsakymas į tai yra imigracija. Vietoje kiekvieno išvysktančio vaiko į Vengriją turėtų atvykti vienas mažylis. Tuomet skaičiai būtų labai geri, – tęsė ministras pirmininkas. – Tačiau skaičių mums nereikia. Mums reikia vengrų. Tai – atsakymas į kitas problemas, išskyrus imigraciją.“
 
Tiesa, šie planai dar turi būti patvirtinti. 
 
Europoje didžiausias gimstamumas užfiksuotas Airijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje, o tuo tarpu mažiausiai vaikų gimsta Italijoje, Graikijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje. Vengrijoje gimstamumas 2017-aisiais buvo mažesnis nei ES vidurkis – 9,7 vaikų 1000 gyventojų (ES vidurkis 9,9 vaiko 1000 gyventojų).
  

Žymos: Vengrija, gimtamumas, mirtingumas, demografinė krizė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

„Po penkiasdešimties gyvenimas tik prasideda“, – pagalvojo jis ir įsipylė 50 g.