Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-01-06

Gėjai ir lesbietės legaliai tuoktis jau gali ir Floridoje

  
Gėjai ir lesbietės legaliai tuoktis jau gali ir Floridoje JAV teismas pripažino sąntuokų lygybę ne tik tarp skirtingų rasių, bet ir tos pačios lyties asmenų.

Florida –dar viena JAV valstija, kurioje panaikintas draudimas tuoktis tos pačios lyties asmenims. Šis draudimas baigėsi šios savaitės pradžioje. Laikrodžiams išmušus vidurnaktį dešimtys porų suplūdo į teismo rūmus duoti viešus įžadus vienas kitam. Porų buvo tiek daug, kad buvo surengtos masinės jungtuvės.

Dabar gėjai ir lesbietės savo santykius gali įteisinti jau 36 valstijose, o dar 14-oje tokios santuokos nėra galimos. Draudimas įteisinti tos pačios lyties asmenų santykius įsigaliojo 2008-aisiais metais, o dabar jis buvo panaikintas.2013 metais JAV Aukščiausiasis Teismas pripažino santuokų lygybę, atmesdamas vieną federalinį įstatymą, kuriuo santuoka buvo apibrėžiama griežtai heteroseksualizmo terminais.Floridą į teismą dėl nekonstitucinio draudimo padavė gėjų poros. Ir dabar po ilgų svarstymų vienas teisėjų - Robertas Hinkle'as – šį draudimą panaikino.
Teisėjo nuomone, tai buvo tik laiko klausimas. Be to jis draudimą tuoktis gėjams ir lesbietėms palygino su draudimu tuoktis skirtingų rasių asmenims. Toks JAV galiojo ilgą laiką ir buvo panaikintas tik prieš 50 metų.
 
Florida yra trečia pagal gyventojų skaičių Amerikos valstija po Kalifornijos ir Teksaso. Floridoje gyvena apie 20 mln. žmonių.
 
 
  

Žymos: JAV, Santykiai, Homoseksualai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žurnalistas fermeriui:
– Kaimynai iš jūsų nevagia?
– Nevagia.
– O kodėl prie vištidės padėtas šautuvas?
– Va, todėl ir nevagia...