Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2010-01-28

Ginčai dėl burkų

  
Ginčai dėl burkų

Prancūzijoje siūloma uždrausti burkas dėvinčioms moterims lankytis kai kuriose viešosiose įstaigose.

Prancūzijos parlamentinis komitetas išleido kontroversiškas rekomendacijas islamą išpažįstančioms ir kūno apdangalus – burkas – dėvinčioms moterims. Siūloma visiškai savo veidą ir kūną slepiančioms moterims uždrausti lankytis kai kuriose viešosiose vietose, tarkime, ligoninėse, mokyklose, vyriausybinėse patalpose ar keliauti viešuoju transportu.
Pranešime teigiama, kad Prancūzijoje šiuo metu burkas dėvi apie 2000 moterų. Toks religijos išpažinimo būdas yra pristatomas kaip grėsmė Prancūzijos visuomenei ir vadinamas tiesiog nepriimtinu. Bandoma pabrėžti, kad įstatymas paveiks tik nedidelę žmonių grupę ir padės užtikrinti daugelio Prancūzijos piliečių gerovę.
Kita beveik 200 lapų rekomendacijų dalis ne ką mažiau kontroversiška. Rekomenduojama pilietybės statuso nesuteikti asmenims, kurie propaguoja radikalius religijos išpažinimo būdus.
 
Manoma, kad po šių rekomendacijų bus kuriamas įstatymo projektas, o parlamente vyks debatai šiuo klausimu.
 
Tačiau šios rekomendacijos jau sukėlė žmogaus teisių gynėjų pasipiktinimą. Jei toks įstatymas būtų priimtas, visiškai kūną slepiančias burkas dėvinčių moterų gyvenimas taptų nepakeliamas: net būtiniausios kasdienės paslaugos joms taptų nebeprieinamos. Taip pat manoma, kad tokį draudimą nepalankiai sutiktų kitos šalys, jis netgi paskatintų teroristines atakas prieš Prancūziją.
 
Rekomendacijoms atsirasti davė impulsą viešas prezidento Nicola Sarkozy pareiškimas, kad burkos Prancūzijoje nėra priimtinos. Šią nuomonę itin nepalankiai sutiko Prancūzijos musulmonai, kurių šiuo metu šalyje yra apie penkis milijonus.
Prancūzijoje atliktos apklausos rodo, kad dauguma prancūzų pritartų tokiam draudimui. Vis dėlto toks pasiūlymas jau supriešino šalies politikus. Opozicijoje esantys socialistai teigia prieštaraujantys draudimui, nes jį būtų itin sunku įgyvendinti, be to, tai apsunkintų musulmonių gyvenimą. Tuo tarpu N. Sarkozy valdoma dešiniųjų partija rekomendacijoms pritaria ir tikisi, kad jos greitai taps oficialiu įstatymu. 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Centrinės Afrikos kanibalų gentis internete paskelbė:
– Su meile ir džiaugsmu priimsime pabėgėlius iš bet kurios pasaulio valstybės…