Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Eglė MAKUŠKAITĖ   |   TIESA   |   2010-04-22

Graikija ruošiasi priimti pagalbą

  
Graikija ruošiasi priimti pagalbą

Graikijos ministras pirmininkas George‘as Papandreou teigia, kad jo šalis ėmėsi parengiamojo plano, kaip pasinaudoti multimilijoniniu gelbėjimo paketu.

="line-height: 150%">Jo pareiškimą Europos vadovai vadina protingu sprendimu, tačiau opozicijoje esantys politikai piktinasi, kad tai tikras pažeminimas Graikijai.
Eurozonos šalys bei Tarptautinis valiutos fondas (TVF) sutarė dėl paskolos, turinčios padėti į skolas įklimpusiai Graikijai, detalių. Teigiama, kad nerimas dėl Graikijos itin didelių įsiskolinimų daro neigiamą įtaką euro stabilumui – valiuta vis silpnėja dolerio atžvilgiu.
 
Šalies finansų ministras teigė parašęs Europos Sąjungai, Europos Centriniam bankui bei Tarptautiniam valiutos fondui, norėdamas aptarti gelbėjimo planus. TVF vadybos direktorius Dominique‘as Straussas-Kahnas atsakė, kad nedelsiant siunčia savo komandą į Atėnus pradėti derybų. Vis dėlto, dialogas buvo kuriam laikui atidėtas dėl visą Europą sukrėtusių oro erdvės apribojimų.
 
Dauguma analitikų tvirtina, kad Graikija neturi kito šanso, tik prašyti tarptautinės pagalbos, mat pačiai surinkti pakankamai pinigų, reikalingų skoloms išmokėti, nebeįmanoma. Šaliai reikia pasiskolinti 11 milijardų eurų iki gegužės pradžios ir iš viso 54 milijardus eurų iki metų pabaigos.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mikė Pūkuotukas visiškai nenorėjo vesti, bet mintis apie jo laukiantį medaus mėnesį tiesiog varė jį iš proto.