Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2015-02-17

Graikijos ultimatumai stumia ją bankroto link

  
Graikijos ultimatumai stumia ją bankroto link Graikija rasti susitarimą turi laiko iki vasario pabaigos.

Derybos tarp Graikijos ir Europos finansų ministrų baigėsi itin greitai, nes Graikija atmetė Europos Sąjungos (ES) siūlymą dėl tolesnio skolose paskendusios šalies finansavimo ir skolų grąžinimo plano kaip „absurdišką“ ir „nepriimtiną“.

BBC pranešė, kad finansų ministrai susitiko Briuselyje susitarti dėl naujo finansinės paramos pasiūlymo Atėnams, kuri pageidavo peržiūrėti jai taikytas sąlygas. Daugelis graikų piktinasi griežta diržų veržimo politika, kurią ankstesnė valdžia pritaikė mainais į ES ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskolas.
Į tai jautriai reagavo Graikijos akcijų birža – bendrovių akcijų vertė antradienį ryte krito 4%. Bankų akcijos vidutiniškai smuko 9%.
 
TVF ir ES teigia, kad 240 mlrd. eurų paskolos suteikimo sąlygos neturi būti perrašomos. Partneriams ypač kliūva graikų reikalavimai dėl skolų gražinimui reikalaujamo biudžeto perviršio ir valstybės išlaidų politikos suvaržymų. Graikai gi laikosi savo – nors laikas spaudžia, Alexio Tsipro vyriausybė trenkia durimis.
Bent jau šį kartą. Eurogrupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas teigė, jog Graikija dar turi laiko sutikti dėl finansavimo programos prailginimo.
 
„Dar yra laiko ir erdvės sutikti dėl pratęsimo“, – sakė J. Dijsselbloemas.
Jo teigimu, kitas susitikimas gali įvykti penktadienį, tačiau tai „priklauso nuo graikų“.
 
Dabartinis finansinės paramos Graikijai terminas baigiasi vasario 28 d. Naują susitarimą turėtų patvirtinti valstybių vyriausybės, taigi laikas pasiekti kompromisą eina į pabaigą, o nepasiekus susitarimo Graikijai gali tiesiog pristigti pinigų.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Graikija, Finansai, Euras

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Labas rytas, brangusis!
–Susimildama, mieloji, tik jau nesistenk man primesti savo nuomonės!