Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-09-26

Grasina naujas pavojingas kompiuterinis virusas

  
Grasina naujas pavojingas kompiuterinis virusas Artimiausiu metu paaiškės, ar į žmonių bei Vyriausybių kompiuterius įsibrovė galingas virusas.

Įvairių šalių Vyriausybės, nuo D. Britanijos iki JAV, šią savaitę buvo paragintos sustabdyti darbus ir nedaryti jokių svarbių bankinių operacijų ar kitų darbų, nes svarbiausioms šalių IT sistemoms grasino įsilaužėliai.

Pastarieji atrado spragą ir pradėjo platinti virusą, kuris jau gavo „Shellshock“ pavadinimą. IT specialistai ragino ir žmones kurį laiką susilaikyti nuo pirkinių internete ir kitokių svarbių duomenų apsikeitimo, ypač tuos, kurie naudoja „Apple“ kompiuterius ir kitus šios kompanijos įrenginius.
Manoma, kad IT sistemose spraga egzistavo daugiau nei 20 metų, bet iki šiol nei hakeriai nei IT specialistai jos nepastebėjo.
 
Kaip rašė Theindependet.co.uk, visame pasaulyje „Shellshock“ spėjo užkrėsti 500 milijonų interneto svetainių ir šimtus milijonų prietaisų visame pasaulyje, tame tarpe ir Wi-Fi maršrutizatorius.
 
IT specialistai apgailestaudami pripažino, kad kol kas jie negali pasakyti, į kokius tiksliai duomenis sukurto viruso autoriai taikosi ir kokius duomenis žmonėms reiktų saugoti ypač akylai. Tikimasi, kad tai pavyks išsiaiškinti per artimiausias kelias paras.
 
  

Žymos: Internetas, Technologijos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mama klausia dukters:
– Dukrele, o kur visos bandelės?
– Nežinau, bet daugiau taip nedarysiu...