Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-09-06

Griežtai baus už komentarus internete

  
Griežtai baus už komentarus internete
© pixabay nuotr.
Komentarų autoriai už savo įrašus gali iki 5 metų atsidurti kalėjime.
Už tai numatytas laisvės atėmimas iki penkerių metų

Nekaltas juokelis socialiniuose tinkluose Saudo Arabijoje jo autoriui gali kainuoti itin brangiai – milžinišką baudą ir ilgą laisvės atėmimą.

Už „viešąją tvarką griaunančius“ satyrinius komentarus internete šioje šalyje bus baudžiama laisvės atėmimu iki penkerių metų, antradienį pranešė valstybės prokuroras, karalystei imantis griežtų priemonių kritikams pažaboti.
„Išjuokiančio, pašiepiančio, provokuojančio ir viešąją tvarką, religines vertybes bei visuomenės moralę griaunančio turinio medžiagos ruošimas ir platinimas socialiniuose tinkluose ... bus laikomas kibernetiniu nusikaltimu, už kurį numatytas laisvės atėmimas iki penkerių metų ir trijų milijonų rialų (688 tūkst. eurų) bauda“, – paskelbė prokuratūra socialiniame tinkle „Twitter“.
 
Karalystės sosto įpėdinis ir faktinis valstybės vadovas princas Mohammadas bin Salmanas sulaukia griežtos žmogaus teisių gynėjų kritikos už tai, kad po paskyrimo 2017 m. birželį jis nusitaikė į žmogaus teisių aktyvistus ir politinius disidentus.
 
Saudo Arabijoje galiojantis Kibernetinių nusikaltimų įstatymas ir anksčiau kėlė tarptautinių teisių gynėjų grupių nerimą.
 
Pagal jį buvo nuteista dešimtys Saudo Arabijos piliečių, kuriems pateikti kaltinimai buvo susiję su disidentine veikla, ypač socialiniame tinkle „Twitter“.
 
2017 m. rugsėjį pareigūnai oficialiai paragino piliečius pranešti apie jų tėvynainių veiklą socialiniuose tinkluose, kuriai gali būti taikoma plati „teroristinių“ nusikaltimų sąvoka.
 
Saudo Arabijos prokuroras antradienį taip pat paskelbė, kad sieks mirties bausmės garsiam islamistų dvasininkui Salmanui al Awdai, kuris pernai buvo suimtas kartu su dar 20 asmenų.
  

Žymos: Saudo Arabija, komentarai, bausmės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pasaulyje yra trijų tipų žmonės... Tie, kurie moka skaičiuoti, ir tie, kurie nemoka.