Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   BBC   |   2013-09-25

Įkaitų drama: britų aukos ir tautietė žudikė

  
Įkaitų drama: britų aukos ir tautietė žudikė Teroristai, kuriems galima priklauso ir britė, skaudžiai smogė Kenijai.

Trijų dienų gedulas ir augantis aukų skaičius. Tokios paskutinės naujienos iš Kenijos sostinės Nairobio, kuriame kelias paras vyko siaubinga įkaitų drama, kai islamistai įsiveržė į prekybos centrą ir nužudė kelias dešimtis žmonių, o šimtus sužeidė.

 Tarp nužudytųjų yra ir britų aukų, o britė moteris, kaip įtariama, dalyvavo vykdant nusikaltimą. Užpuolikų tarpe buvo ir du arba trys amerikiečiai, paskelbė BBC.
Po kelių dienų įnirtingų bandymų įsibrauti į pastato vidų ir išvaduoti įkaitus, šios savaitės viduryje tai pagaliau pavyko padaryti. Pranešama, kad specialiosios operacijos metu žuvo 5 pareigūnai, suimta 11 nusikaltėlių.
 
Prekybos centrą, kuriame jau žuvo dešimtys žmonių ir šimtai sužeista, užgrobė „Shebab“ islamistų grupuotė. Ši grupuotė iki šiol aktyviausiai veikė Somalyje ir yra tiesiogiai siejama su teroristiniu „al-Qaeda“ tinklu.
 
Iš pradžių buvo teigiama, kad per ataką šiame prekybos centre ir jo apsiaustį žuvo mažiausiai 62 pirkėjai ir centro darbuotojai, o dar beveik 200 žmonių buvo sužeisti, tačiau blogiausios prognozės, kad aukų skaičius gali augti, pasitvirtino. BBC paskelbė, kad iš viso per kelias apsiausties dienas žuvo mažiausiai 137 civiliai, buvę paimti įkaitais. Tarp žuvusiųjų yra mažiausiai šeši britai.
 
 
  

Žymos: Terorizmas, Kenija, "Al-Qaeda"

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Šiandien benzinas pabrangęs, – sako degalinės operatorė vairuotojui.
– Tada įpilkite man vakarykščio.