Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-06-20

Imigrantus atskiria nuo vaikų

  
Imigrantus atskiria nuo vaikų
© RightCowLeftCoast nuotr.
Vaikai negali vykti su sulaikytais tėvais.
Nuo gegužės pradžios nuo tėvų buvo atskirta daugiau kaip 2,3 tūkst. vaikų

Griežto pasmerkimo sulaukė JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija už jos politiką Jungtinių Valstijų ir Meksikos pasienyje atskirti imigrantų vaikus nuo jų sulaikomų tėvų.

Migrantų šeimų išskyrimas tapo kasdienybe vykdant „nulinės tolerancijos“ politiką, pagal kurią areštuojami ir baudžiamojon atsakomybėn traukiami visi suaugę žmonės, nelegaliai kirtę sieną.
Atskyrimo atvejų labai padaugėjo nuo gegužės pradžios, kai generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas paskelbė, kad visi migrantai, nelegaliai kertantys JAV sieną su Meksika, bus areštuoti – net ir tais atvejais, kai suaugusieji siekia prieglobsčio.
 
Kadangi vaikų negalima siųsti į įstaigas, kuriose laikomi jų areštuoti tėvai, jie yra nuo jų atskiriami. Amerikos pediatrų akademija perspėjo, kad tai vaikams daro „neatitaisomą žalą“.
 
Nuo gegužės pradžios nuo tėvų buvo atskirta daugiau kaip 2,3 tūkst. vaikų; šią praktiką garsiai smerkė teisių gynimo grupės, JAV politikai iš abiejų pagrindinių partijų, Jungtinės Tautos, dvasininkai ir buvusios JAV pirmosios ponios.
 
D. Trumpas anksčiau sakė norintis, kad šeimos nebebūtų išskiriamos, bet stengėsi versti kaltę opozicijoje esantiems demokratams. Juos prezidentas kaltino blokuojant įstatymo projektą dėl platesnio nelegalios imigracijos klausimo.
Meksika griežtai pasmerkė JAV prezidentą ir pavadino tokį elgesį „nežmonišku“.
 
„Meksikos vyriausybės ir žmonių vardu noriu kategoriškiausiai ir ryžtingiausiai pasmerkti šią žiaurią ir nežmonišką politiką“, – per spaudos konferenciją pareiškė Meksikos užsienio reikalų ministras Luisas Videgaray.
 
„Raginame Jungtinių Valstijų vyriausybę aukščiausiu lygiu persvarstyti šią politiką ir suteikti prioritetą tų berniukų ir mergaičių, nepaisant jų tautybės ir imigracijos statuso, gerovei bei teisėms“, – pridūrė jis.
 
  

Žymos: Meksika, Vaikai, Nelegalūs imigrantai, Donald Trump

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tas nemalonus jausmas, kai vakare pareini namo, o internete – nieko naujo, nes viską jau peržiūrėjai darbe...