Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-03-02

Indo patarimas: jeigu tave prievartauja, nesipriešink!

  
Indo patarimas: jeigu tave prievartauja, nesipriešink! Po žiauraus nusikaltimo 2012-aisiais Indijoje kilo masiniai protestai.
Prievartaujamos merginos pačios dėl to kaltos, jos turėtų tylėti ir leistis būtų prievartaujamos.

„Prievartaujamos merginos pačios dėl to kaltos. Be to jos turėtų tylėti ir leistis būtų prievartaujamos“ – tokias mintis dėstė indas britų laikraščiui „The Independent“. Vyriškis dabar atlieka bausmę už 2012-aisiais metais išniekintos ir vėliau mirusios merginos Delyje išprievartavimą bei nužudymą.

Tačiau kaltės dėl prieš kelis metus įvykusio nusikaltimo jis neprisiėmė ir kaltas nesijaučia. Mukeshas Singhas teismą tikino, kad jis tik vairavo autobusą, kai penki vyrai prievartavo ir niekino 23-ejų metų merginą, kurią kartu su vaikinu, bekeliaujančius namo iš kino, įviliojo įautobusą ir netrukus užpuolė.
Duodamas interviu „The Independent“ jis atvirai išdėstė savo pažiūras. Nuteistasis įsitikinęs, „už prievartavimą yra kaltesnės merginos nei vyrai“.
 
„Padori mergina nevaikštinės gatvėse apie devintą valandą vakaro. Jei merginą išprievartaujama, ji kaltesnė už vaikinus. Merginos ir vaikinai nėra lygūs. Merginos turi tvarkytis namuose, o ne naktį lankytis baruose, diskotekose, dėvėti netinkamus rūbus. Maždaug 20 procentų merginų yra padorios“,- sakė kalėjime dabar savo dienas leidžiantis indas.
 
M. Singhas taip pat interviu nevengė prisiminti 2012-aisiais vykusios žiaurios merginos ir jos draugo egzekucijos. Nuteistojo nuomone, merginai nereikėjo priešintis ir bandyti išsigelbėti. „Jai derėjo tylėti ir leistis būti prievartaujamai. Tada vaikinai būtų ją išmetę ir trenkę jos draugui“,- indą citavo „The Independent“.
 
„Tiesa“ primena, kad autobuse išprievartauta mergina buvo išmesta iš važiuojančio autobuso ir po dviejų savaičių kova dėl jos gyvybės buvo pralaimėta. Jos draugas taip pat smarkiai nukentėjo nuo užpuolikų, tačiau išgyveno. Jis liudijo teisme.
 
Penki iš šešių vyrų, dalyvavusių darant nusikaltimą, buvo nuteisti mirties bausme. Vienintelis M. Singhas išvengė griežčiausios bausmės. Beje, jis įsitikinęs, kad mirties bausmės neatgrasys vyrų nuo prievartavimų, o tik paskatins šių žiaurumą. „Dabar, kai vaikinai prievartaus, jie merginų žudys, nebepaliks jų gyvų. Anksčiau jie išprievartaudavo ir pasiūlydavo palikti merginas gyvas, nes manydavo, kad šios nesiskųs, bet dabar žudys“.
 
Pats M. Singhas negailestingą požiūrį išsako ne tik svetimų moterų adresu. Jis nepagailėtų ir jam artimų moterų, jeigu šios, jo manymu, elgtųsi nepadoriai. „Jeigu pamatyčiau savo seserį ar dukrą elgiantis nepadoriai, aš jas padegčiau“, - atviravo Indijos kalėjime sėdintis vyras.
„Tiesa“ jau rašė, kad po šio nusikaltimo, Indijos visuomenė sukilo. Žmonės rengė masinius protestus, po kurių bausmės už išprievartavimus buvo sugriežtintos.
 
 
  

Žymos: Indija, Nusikaltimai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Paauglystė – pereinamasis laikotarpis nuo motinos pieno prie tėvo stikliuko.