Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Anatolijus Jakimovas   |   2010-08-13

Irane neprekiaus doleriais ir eurais

  
Irane neprekiaus doleriais ir eurais
© D.Dokšaitės nuotr.

Reaguodamas į Vakarų įvestas sankcijas Iranas pareiškė ketinantis atsisakyti visos doleriais ir eurais vykstančios prekybos ir naftos eksporto.

„Mes pašalinsime eurą ir dolerį iš savo užsienio valiutų krepšelio ir pakeisime juos rialais (Irano) ir kitų šalių, kurios sutiks su mumis bendradarbiauti, valiutomis“, – pareiškė pirmasis šalies viceprezidentas Mohammadas Reza Rahimi. Jis pridūrė, jog šios valiutos yra purvinos, ir pardavinėti savo naftą už dolerius ir eurus Iranas atsisako.
 
Viceprezidentas nenurodė, kada tokia tvarka įsigalios ir kaip šis sprendimas bus įgyvendinamas. Šalis yra antra pagal dydį naftos eksportuotoja OPEC – rinkoje, kurioje doleris yra pagrindinė valiuta.

M. R. Rahimi taip pat teigia, kad Iranas ribos prekybą su Europos Sąjunga, kurios apimtys pernai siekė 11,4 mlrd. eurų ir sudarė 27 proc. viso Irano importo, rodo oficiali ES statistika.
 
Anot viceprezidento, tai labiausiai paveiks kviečių ir sojų pupelių importą iš Europos. M. R. Rahimi teigia, kad dabar importuojamą „modernią įrangą“ gamins „Irano jaunimas“, nors tam ir prireiks laiko.
 
Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai įvedus sankcijas Iranui, savo baudžiamąsias priemones sustiprino ir ES bei JAV. Vakarai tokių veiksmų ėmėsi dėl įtarimų, kad Teheranas savo branduoline programa maskuoja branduolinio ginklo kūrimą. Iranas šiuos kaltinimus atmeta.
ES ir JAV pavyzdžiu pasekė ir Kanada bei Australija. Jos nusitaikė į Irano ekonomiką ir bankininkystę, uždrausdamos investicijas bei technologijų perkėlimą į šaliai ypač svarbų naftos ir dujų sektorių.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas rūpinasi panele:
– Na, kas atsitiko, ko taip raudi?
– Mano tėvai ne... nenori, kad mes su... susitikinėtume!
– Nesisielok, – guodžia ją vaikinas. – Aš susirasiu kitą panelę.