Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, DELFI.lt   |   2019-06-12

Iš kartos į kartą keliaujantys močiučių patarimai, norintiems greitai susitvarkyti namus

  
Iš kartos į kartą keliaujantys močiučių patarimai, norintiems greitai susitvarkyti namus
© pixabay asociatyvi nuotrauka

Retas pasakytų, kad be galo mėgsta tvarkytis. Šį darbą paprastai norisi atlikti kuo greičiau ir minimaliomis pastangomis. Visgi rezultatas, savaime aišku, turi būti nepriekaištingas. Portale „Good Housekeeping“ siūloma prisiminti keletą senų gerų patarimų, kurių aktualumas laikui bėgant nesumenko. Jais vadovaujantis tikrai nenukentės piniginė, be to, nebus padaryta žalos aplinkai.

Tvarkytis pradėkite nuo viršaus
Šią geležinę taisyklę kažkodėl linkstama pamiršti, o be reikalo. Pirmiausia reikia sutvarkyti tas zonas, kurios yra aukščiausiai. Gravitacijos nepergudrausi – valomos dulkės visada kris žemyn, todėl jei pirmiausia jas nuvalysite nuo viršutinių lentynų, neteks dukart valyti apatinių.
 
Išgyvendinkite nemalonius, įsisenėjusius kvapus
 
Kol nebuvo išrasi oro gaivikliai, jų funkcijas atliko purškalai, pagaminti iš vandens ir citrinų sulčių. Toks mišinys ne tik atšviežins patalpos orą, bet ir padės kovoti su bakterijomis. Dar viena nemalonius kvapus naikinanti priemonė – tai augalai. Pastatykite įvairiose buto vietose indelių su levandomis: jos ne tik skleidžia malonų aromatą, bet ir atbaido kandis.
 
Skalbinius džiovinkite gryname ore
 
Nieks neprilygs išplautiems ir gryname ore išdžiūvusiems skalbiniams. Taip džiovinami jie įgauna šviežumo aromatą. Taip pat nepamirškite, kad džiovyklė naudoja elektrą, o už ją tenka mokėti, todėl žiemą arba lietingu oru skalbinius džiovinkite sukabinę ant patalpoje pastatomos sudedamos džiovyklos.
 
Švarūs paviršiai
Pasigaminkite mišinį iš acto ir vandens (acto turi būti dvigubai mažiau nei vandens), į jį įlašinkite šiek tiek citrinų sulčių. Neabejokite, kad tai puikiausias valomasis skystis, pajėgus susidoroti su įvairius paviršius bjaurojančiomis purvo dėmėmis. Jis pagelbės ir virtuvėje, ir vonioje, ir plaunant grindis. Tiktai atminkite, kad marmuro ir granito juo valyti negalima. Purviną paviršių pavyks nuvalyti ir užbėrus ant jo druskos, o tada pašveitus pusele greipfruto. Tai atlikus, druską reikia nuvalyti švariame vandenyje pamirkyta kempine. Po šios procedūros vonia ir vėl spindės švara.
 
Tviskantys stiklai ir veidrodžiai
 
Negalite pakęsti purvinų stiklų, be to, nenorite, kad ant jų būtų matyti valymo ruožų? Tada pasigaminkite skystį iš acto ir karšto vandens (lygiomis proporcijomis) ir išpurkškite juo norimą valyti veidrodį arba kitą stiklinį paviršių. Tada stiklą patrinkite sausa šluoste arba sulamdytų laikraščiu ir palikite džiūti.
 
Nupoliruoti baldai
 
Užuot mokėjus pinigus už gatavus baldų blizgiklius, kur kas sumaniau rinktis natūralią, laiko patikrintiną priemonę iš alyvuogių aliejaus ir citrinų sulčių. Citrinų sultis sumaišę su alyvuogių aliejumi (santykiu 1 ir 2) turėsite puikiausią baldų blizgiklį. Jis nekenksmingas aplinkai, be to, pasigaminus per daug, likutį galima panaudoti ruošiant salotas.
 
Spindintys virtuvės reikmenys
 
Jei ant stalo įrankių arba kitų virtuvės reikmenų yra sunkiai išvalomų dėmių, jas įveikti pamėginkite vienu nuo seno žinomu būdu. Paimkite šiek tiek sodos, sudrėkinkite ją šiltu vandeniu ir gauta pasta bei duonos pluta energingai patrinkite dėmę. Kai dėmė išnyks, nuplaukite sodą vandeniu. Jei ant stalo įrankių matyti rūdžių dėmių, pagelbės paprasčiausias svogūnas. Šakutę arba peilį keletą kartų įsmeikite į svogūną ir rūdžių turėtų nelikti.
 
Švarūs kilimai
 
Yra net keletas būdų, kaip valyti kilimus. Juos galima ištiesti ant šviežio sniego, apibarstyti arbatžolėmis arba išdulkinti gryname ore. Tačiau užvis lengviausia kilimus valyti su soda. Dosniai apibarstykite kilimą soda. Po 15 minučių jį nušluokite arba nuvalykite. Kartu su soda pasišalins ir purvas.
  

Žymos: Namai, Švara, Tvarka, namų ruoša

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras išėjo į darbą, o žmona tuo metu pasikvietė tris meilužius ir linksminasi. Staiga – skambutis į duris. Žmona sukiša meilužius į maišus ir palieka koridoriuje. Įgriūna vyras. „Kas čia?“ – klausia rodydamas į maišus. „Tavo motina iš kaimo dovanų atsiuntė“, – atsako žmona. Prieina vyras prie pirmo maišo. Bum koja į jį. „Kriu kriu“, – pasigirsta iš maišo. „Kiaulė? Gerai!“ Bum į kitą. „Kukariekū!“ „Taip, gaidys.“ Bum į trečią. Tyla. Bum bum bum. Tyla. Vyras susinervina: bum bum bum bum bum. Pagaliau iš maišo pasigirsta: „Bulvės čia, bulvės...“