Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, delfi.lt   |   2020-01-13

Iš mažiausio pasaulyje aktyvaus ugnikalnio – apokaliptiniai vaizdai: pradėta evakuacija 

  
Iš mažiausio pasaulyje aktyvaus ugnikalnio – apokaliptiniai vaizdai: pradėta evakuacija
© twitter nuotrauka

Tik 70 kilometrų nuo Filipinų sostinės Manilos nutolęs Taalio ugnikalnis pirmadienio rytą ėmė spjaudytis lava. Dėl pavojingo išsiveržimo apylinkėse paskelbta evakuacija, praneša bbc.com.

Iš ugnikalnio išmestų pelenų stulpas pakilo į kilometro aukštį. Vaizdingoje, turistų pamėgtoje vietovėje esančio kalno rajone buvo juntami keli požeminiai smūgiai. Tarnybos tiksliai nežino, kuomet tikėtis ugnikalnio išsiveržimo.
Pavojingas reiškinys gali įvykti ir už kelių valandų, ir už kelių dienų. Filipinų seismologijos institutas pavojau lygį padidino iki maksimalaus 5 balų. Tarnybos taip pat įspėjo dėl galimo „vulkaninio cunamio“, kurį gali sukelti po išsiveržimo krentančios nuosėdos.
 
 
Taalis yra antras aktyviausias Filipinų ugnikalnis. Ežero viduryje esantis ugnikalnis laikomas vienu mažiausiu pasaulyje, tačiau per pastaruosius 450 metų ugnikalnis išsiveržė mažiausiai 34 kartus.
 
Praėjusį kartą Taalis buvo išsiveržęs 1977 metais. 2018 metų sausį Majono ugnikalniui centriniame Bikolio regione išmetus milijonus tonų pelenų, akmenų ir lavos, savo namus turėjo palikti dešimtys tūkstančių gyventojų.
  

Žymos: katastrofa, ugnikalnis, ugnikalnio išsiveržimas, vulkanas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įniršusi žmona įlekia į namus:
– Aha! Aš viską žinau!
Vyras:
– Taip? Na, ir kiek gi intakų turi Nemunas?