Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-08-25

Iš parduotuvės pašalinus užsienietišką produkciją pasirinkimo neliko (nuotraukos)

  
Iš parduotuvės pašalinus užsienietišką produkciją pasirinkimo neliko (nuotraukos)
© Twitter nuotr.
Nelikus užsienietiškų prekių pasirinkimas tapo skurdus.
Vaizdas išties pribloškė – tuščių lentynų buvo daugiau nei pilnų

Visame pasaulyje dažnėjant nacionalizmo apraiškoms ar atsiskyrimo nuo globalaus pasaulio idėjoms vienas prekybos centras labai aiškiai parodė, kaip izoliacija nuo kitų tautų paveiktų eilinius šalies gyventojus.

Prekybos centras – ta vieta, be kurios šiandien gyvenimas įsivaizduojamas labai sunkiai, žmonėms įprasta matyti pilnas lentynas produkcijos – tam, kad būtų patenkintas įvairiausias skonis arba prekes būtų galima rinktis pagal kainą.
Tačiau kad žmonėms tokia įvairovė ir pasirinkimas būtų prieinama, neužtenka vienos šalies gamintojo ar tiekėjo, todėl prekybininkai galutiniam vartotojui siūlo iš įvairiausių kraštų pristatomą produkciją.
 
Vokietijoje stiprėjant ksenofobijos apraiškoms, prekybos centrų „Edeka“ tinklas nutarė originalai ir labai suprantamai parodyti, kad vietos gyventojai nuo svetimšalių yra labai priklausomi: Hamburge iš vienos parduotuvės lentynų išimtos užsienyje pagamintos prekės, o jas pakeitė lentelės su užrašais.
 
„Be įvairovės – gana nuobodi lentyna“, „Mūsų pasirinkimas sienų neturi“, „Be įvairovės būsime vargšai“, „Lentyna be užsieniečių“, – skelbė lentelės.
 
Į parduotuvę užėjusius pirkėjus vaizdas išties pribloškė – tuščių lentynų buvo daugiau nei pilnų. Žmonės netruko vaizdais dalintis socialiniuose tinkluose, žinia žaibiškai išplito po pasaulį.
Vokietijoje pastaraisiais metais dažniau kalbama apie sienų uždarymą užsieniečiams, padaugėjo rasistinių išpuolių, ksenofobijos atvejų.
 
Įdomu, kaip atrodytų Jungtinės Karalystės parduotuvės, jeigu šalyje būtų pakartotas toks eksperimentas?
 
Kita vertus, specialiai ištuštintos lentynos – tai tik socialinė akcija. O dauguma lietuvių dar prisimena, kai toks reginys buvo ne socialinis eksperimentas, o niūri realybė – uždaroje Sovietų Sąjungoje nebuvo laisvės rinktis nei produktus, nei žodžius.
 
Twitter nuotr. Twitter nuotr.
Twitter nuotr. Twitter nuotr.
Twitter nuotr. Twitter nuotr.
Twitter nuotr. Twitter nuotr.
Twitter nuotr. Twitter nuotr.
  

Žymos: Vokietija, prekybos centrai, ksenofobija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pereinamasis amžius – kai karštą dieną nebežinai ko nori labiau – ledų ar šalto alaus.