Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-03-13

Islandai apsisprendė dėl stojimo į Europos Sąjungą

  
Islandai apsisprendė dėl stojimo į Europos Sąjungą Vienas pagrindinių Islandijos pajamų šaltinių – žvejyba.

Islandijos valdžia tęsi prieš dvejus metus duotą pažadą rinkėjams. Šalies ministras pirmininkas paskelbė, kad jie galutinai nusprendė nestoti į Europos Sąjungą (ES). Premjeras atstovauja euroskeptikams, kurie šiuo metu Islandijoje sudaro daugumą valdžioje.

Islandija prašymą dėl narystės ES pateikė 2009 metais, tačiau dabar centro dešiniųjų vyriausybė informavo šiuo metu ES pirmininkaujančią Latviją ir Europos Komisiją apie šalies sprendimą atšaukti šį prašymą.
„Islandijos interesai geriau įgyvendinami nebūnant Europos Sąjungoje“, – rašoma išplatintame užsienio reikalų ministro Gunnaro Bragi Sveinssono pareiškime.
 
Kai pateikė prašymą prisijungti prie ES bendrijos, šalis išgyveno gilią ekonominę krizę ir 2009-aisiais narystė atrodė viliojančiai. Mat euro pozicijos buvo stiprios, o Islandijos krona tuo metu buvo nuvertėjusi perpus.
 
Remiantis žiniasklaidos pranešimais, nemažą įtaką islandams sprendžiant, ar prisijungti prie ES, turėjo žvejybos kvotos. Žvejyba – vienas pagrindinių šios Šiaurės Atlanto salos pajamų šaltinių. Įstojus į ES, kaip mano valdžia, įvestos kvotos suduotų gana skaudų smūgį islandams ir šios šalies gyventojams. Tad derybos dėl narystės, kurios buvo pradėtos 2011-aisiais, ir buvo nutrauktos šiomis dienomis.
 
Viešos Islandijos gyventojų apklausos parodė, kad paskutiniu metu žmonės nepritarė jungimuisi prie ES. Tačiau Islandijos vadovai užtikrino, kad šalis ir toliau palaikys glaudžius ir ryšius ir bendradarbiaus su ES.
 
Islandija priklauso NATO ir yra viena seniausių karinio aljanso narių. Šalies taip pat priklauso Šengeno erdvei, kurios valstybių piliečiams garantuojamas nevaržomas judėjimas, ir Europos ekonominei erdvei – laisvosios prekybos zonai Europoje.
 
  

Žymos: Islandija, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mirė pats seniausias zoologijos sodo dramblys. Pro šalį einantis žmogus išgirdo verkiantį dramblio prižiūrėtoją ir sako:
– Ko taip verki? Bus dar tų dramblių.
– Aha, lengva tau kalbėti, ne tau reikės duobę kasti.