Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-10-02

Ispanija atkakliai priešinasi Katalonijos atsiskyrimui

  
Ispanija atkakliai priešinasi Katalonijos atsiskyrimui Ispanija padarys „viską, ką leidžia įstatymas“, kad sutrukdytų Katalonijai paskelbti nepriklausomybę
Jei kas nors planuoja skelbti Ispanijos teritorijos dalies nepriklausomybę, nors negali, nes neturi tam įgaliojimų, turėsime padaryti viską, ką leidžia įstatymas, kad tam sutrukdytume.

Ispanija padarys „viską, ką leidžia įstatymas“, kad sutrukdytų Katalonijai paskelbti nepriklausomybę, pirmadienį, kitą dieną po Katalonijos regiono vyriausybės paskelbtos pergalės uždraustame nepriklausomybės referendume, sakė teisingumo ministras Rafaelis Catala.

„Jei kas nors planuoja skelbti Ispanijos teritorijos dalies nepriklausomybę, nors negali, nes neturi tam įgaliojimų, turėsime padaryti viską, ką leidžia įstatymas, kad tam sutrukdytume“, – sakė jis interviu Ispanijos visuomeninei televizijai.
Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont'as vėlai sekmadienį pareiškė, kad jo regionas laimėjo teisę atsiskirti nuo Ispanijos, nes 90 proc. referendume dalyvavusių rinkėjų išreiškė tam palaikymą.
 
Jis sakė, kad dabar pristatys rezultatus regiono parlamentui, kuris tada galės priimti pasiūlymą dėl nepriklausomybės. Nepriklausomybei pritariantys deputatai 135 vietų Katalonijos parlamente turi 72 vietas – nedidelę persvarą.
 
Paklaustas, ar centrinė vyriausybė pasinaudos Ispanijos konstitucijos 155-uoju straipsniu, pagal kurį galėtų praktiškai sustabdyti autonomines regiono galias, R.Catala atsakė: „Tai vienas esamų įrankių.“
 
„Mes visuomet sakydavome, kad panaudosime visą įstatymo jėgą, visus mechanizmus, kuriuos vyriausybei suteikia konstitucija ir įstatymai“, – pridūrė jis.
 
„Mes čia ne tam, kad skaldytume ispanus, mes čia tam, kad tarnautume bendriems interesams, todėl jei turėsime panaudoti tam tikras priemones, kurios kelia mums nerimą ir gali būti skaudžios, mes tai padarysime. Svarbu užtikrinti, kad Ispanija būtų teisinė valstybė, kad įstatymai būtų vykdomi“, – sakė jis.
 
JT ragina tirti smurtą
Tuo tarpu Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių komisaras pirmadienį sakė, kad yra „labai sunerimęs“ dėl smurto per uždraustą nepriklausomybės referendumą Ispanijos Katalonijos regione, ir paragino Madridą ištirti bet kokį galimą netinkamą elgesį.
 
„Esu labai sunerimęs dėl sekmadienio smurto Katalonijoje ... Raginu Ispanijos pareigūnus užtikrinti nuodugnius, nepriklausomus ir nešališkus visų smurto aktų tyrimus“, – sakoma Zeido Ra'ado al Husseino pareiškime.
 
„Policijos reakcija visada privalo būti proporcinga ir (tik) būtina“, – pridūrė komisaras.
 
 
  

Žymos: Ispanija, Referendumas, Nepriklausomybė, Katalonija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Paauglystė – pereinamasis laikotarpis nuo motinos pieno prie tėvo stikliuko.