Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com inf.   |   2012-04-13

Ispanijoje brangsta sveikatos apsauga imigrantams

  
Ispanijoje brangsta sveikatos apsauga imigrantams Kaip konkrečiai žadama apskaičiuoti ligonio pajamas bei išlaidas, ministras neatskleidė.

Ispanijos finansų ministras Cristóbalis Montoro pranešė, kad per dvi savaites viešai paskelbs sąrašą medicinos paslaugų, už kurias Ispanijos gyventojams teks mokėti daugiau, rašė typicallyspanish.com.

Finansų ministras pranešė, kad Ispanijos medicinos sistemai nedelsiant reikalinga reforma, tad per artimiausias dvi savaites bus sudarytas sąrašas paslaugų bei vaistų, už kuriuos ligoniai turės mokėti daugiau. Ministro teigimu, procesas užtruks todėl, kad šiuo metu mėginama nuspręsti, kokios paslaugos medicinos įstaigose turėtų išlikti nemokamos. Anksčiau siūlęs pakelti sveikatos apsaugos mokesčius rytinės Ispanijos gyventojams ministras buvo išjuoktas kitų politikų, tačiau šios savo minties jis neatsisakė ir teigė tai pridėsiantis prie reformos sąrašo.
Kalbėdamas Ispanijos nacionalinio radijo laidoje C. Montoro pabrėžė, kad ši įstatymo pataisa neabejotinai padidins medicinos išlaidas imigrantams. „Siekiame nusikratyti užsieniečių, išnaudojančių mūsų šalies medicinos sistemos spragas savo naudai. Ispanijoje vaistai bei gydytojų paslaugos labai pigios ar net nemokamos, tad imigrantai tuo sumaniai naudojasi“, – pasakojo ministras.
 
Ministras žada į naująją reformą įtraukti ne visą šalį, o tik tam tikrus rajonus, kurių viešai neįvardijo, bei žmones, uždirbančius daugiau nei vidutiniškai. „Nenorime, kad medicinos paslaugos būtų per brangios nedaug uždirbantiems, tad sieksime, jog gyventojai mokėtų už paslaugas pagal regioną, kuriame gyvena, pagal savo uždarbį bei išlaidas“, – teigė C. Montoro. Kaip konkrečiai žadama apskaičiuoti ligonio pajamas bei išlaidas, ministras neatskleidė.
 
 
  

Žymos: imigracija, Medicina, Ispanija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jeigu per ginčą gimsta pasiūlymas išgerti, vadinasi, ginčas dar nebaigtas.