Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2014-06-02

Ispanijos karalius neatlaikė nepopuliarumo naštos

  
Ispanijos karalius neatlaikė nepopuliarumo naštos 46-erių Felipe ir jo žmona Letizia Ortiz gali pradėt ruoštis karūnavimui.

Ispanijos karalius Juanas Carlosas atsistatydino. „Jo Didenybė karalius Juanas Carlosas ką tik mane informavo apie savo norą atsisakyti sosto ir pradėti perdavimo procesą“, – pranešė šalies Ministras pirminkas Mariano Rajoy, o jį citavo portalas BBC. Jo sostą perims sūnus Felipe, kai tik bus baigta oficiali atsistatydinimo ceremonija.

 76-erių Ispanijos karalius šalį valdė nuo 1975 metų lapkričio. Jis soste išbuvo 39-erius metus, pastarieji buvo kupini skandalų, o jos didenybės populiarumas tirpo žaibišku greičiu.
Prieš ketverius metus karaliaus vardą suteršė 2010-aisis kilęs korupcijos skandalas, kuriame „pagrindinis vaidmuo“ teko olimpinės rankinio rinktinės žaidėjui Inakiui Urdangarinui – monarcho jauniausios dukros Cristinos, kuri irgi kaltinama prisidėjusi prie tos aferos, vyras.
 
Karalius ne kartą už mokesčių mokėtojų pinigus darėsi ir klubo persodinimo operacijas, o sveikatai pagerėjus, 2012 metais išvyko į skandalingą, prabangią dramblių medžioklę Botsvanoje. Tuomet Ispanijoje buvo pats recesijos pikas, o bedarbystės lygis mušė visų laikų rekordus.
 
Jo 45-erių sūnus princas Felipe perims sostą po atsistatydinimo. 46-erių išvaizdus princas ilgą laiką negalėjo pasigirti didelėmis savo šalies žmonių simpatijomis. Jis gerokai santūresnis nei komunikabilus jo tėvas, dabar jau buvęs karalius Juanas Carlosas. Būtent Felipe pastaruoju metu vienintelis iš karališkosios šeimos išlaikė skandalų nesuteptą mundurą. Ir prieš kelis metus palankumas jam ėmė augti.
 
Felipe vedęs buvusią televizijos pranešėją Letizia Ortiz. Tai pirmoji moteris šalies istorijoje, kuri yra nekilminga ir jau kartą išsiskyrusi, o dabar turi realią galimybę užimti sostą.
 
  

Žymos: Ispanija, Karalius,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biologijos pamoka. Mokytoja sako:
– Petriuk, kai pasakoju apie beždžiones, žiūrėk ne pro langą, o į mane!