Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2012-10-11

Italijos Bažnyčiai – NT mokestis

  
Italijos Bažnyčiai – NT mokestis Nuo kitų metų Vatikanas neteks istorinių mokestinių lengvatų.

Italijos Katalikų Bažnyčia neteko istorinės lengvatos ir jau nuo kitų metų privalės mokėti valstybei nekilnojamojo turto mokestį. Vyriausybė paliko galioti šią žiemą priimtą įstatymą, pagal kurį buvo panaikintos anksčiau turėtos lengvatos.

Dabar Bažnyčia moka mokesčius už kelis savo nekilnojamojo turto objektus, kurie yra komercinės paskirties, tačiau šiai institucijai galiojo mokestinės lengvatos, jeigu bent dalyje bažnyčiai priklausančių patalpų buvo vykdoma nekomercinė veikla. Pavyzdžiui, jeigu bažnyčiai priklausančiame viešbutyje buvo įsteigta koplyčia, mokesčių mokėti nereikėjo.
Apie tai rašo ir portalas „Delfi“, kuris cituoja Italijos premjerą: „Reguliavimo gairės bus apibrėžtos iki 2013 metų sausio 1 dienos - finansinių metų pradžios - ir visiškai atitiks (Europos) Bendrijų teisę", - sakė šią savaitę paskelbtame pareiškime Mario Monti.
 
Vasario mėnesį vyriausybė pakeitė Italijos nekilnojamojo turto mokesčių įstatymą panaikindama Bažnyčios privilegijas. Vatikanas pastaruoju metu buvo vis garsiau raginamas prisiimti dalį skolų krizės naštos. Ir nors šis įsakas kelia daug diskusijų ir jo nepalaiko ne tik Bažnyčios atstovai, politikai ir kai kurie šalies gyventojai, tačaiu Vyriausybė nusileisti neketina. Italijos valdžios įsitikinimu, kad Bažnyčia turi prisidėti prie šalies vadavimo iš krizės. Ir vienas būdas – tai NT mokestis.
 
Italijos laikraštis „La Repubblica“ primena, kad prieš dvejus metus Europos Sąjunga pradėjo tyrimą, kuriuo nori išsiaiškinti, ar mokesčių lengvatas, taikomos Bažnyčios objektams Italijoje, galima priskirti prie nelegalios valstybės pagalbos. Pajamos iš mokesčių už tokius objektus, tarp kurių yra viešbučiai, restoranai ir sporto centrai, vien Romoje gali sudaryti 25,5 mln. eurų per metus.
 
  

Žymos: Nekilnojamasis turtas, Bažnyčia, Vatikanas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona sutinka vyrą, grįžusį iš darbo:

– Na, pagaliau!

– Kas pagaliau? Negi aš pavėlavau?

– Ne, pagaliau nuo tavęs kvepia padoriais moteriškais kvepalais!

*******