Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-03-18

Japonija naudos sarkofagą

  
Japonija naudos sarkofagą Žemės drebėjimo ir cunamio sukeltos bėdos neapleidžia Japonijos.

Į antrąjį Fukušimos atominės jėgainės reaktorių jau nutiesti elektros perdavimo kabeliai, pranešė BBC, remdamasi JT branduolinių kontrolierių ataskaita.

="text-align: left">Tikimasi, kad elektros energijos tiekimo atnaujinimas padės stabilizuoti padėtį. Jei tik jėgainės elektros sistemos nepažeistos, o siurbliai veikia, bus įmanoma pumpuoti vandenį į kuro saugyklas reaktoriuose ir atkurti sutrikusią reaktorių veiklą. Tačiau taip pat neatmetama galimybė, kad žemės drebėjimas, cunamis, gaisrai ir sprogimai apgadino jėgainės įrenginius.
 
Visą laiką nuo kovo 11 dieną Japonijoje įvykusio 9 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimo Fukušimos branduolinės jėgainės darbuotojai kaip įmanydami stengiasi apsaugoti reaktorius nuo perkaitimo, kadangi per žemės drebėjimą buvo pažeista reaktorių aušinimo sistema.
 
„Fukushima-1“ gelbėjimo darbai tebevyksta visu pajėgumu. Nepatvirtintais duomenimis, jėgainėje žuvo penki asmenys, likvidavę avarijos padarinius. Dar 21 sunkiai nukentėjo nuo radiacijos, o du – pradingo be žinios.

Iš šešių reaktorių jau keturiuose įvyko pavojingų reiškinių – sprogimų, gaisrų. Kartkartėmis fiksuojami temperatūrų šuoliai penktame ir šeštame jėgainės reaktoriuose. Remiantis surinktais duomenimis, pirmajame reaktoriuje išsilydę 70 proc. branduolinio kuro strypų, trečiame reaktoriuje pažeista apsauginė reaktoriaus kapsulė.

Ypač pavojinga situacija trečiame reaktoriuje – jame vandens lygis taip nukrito, kad iš vandens dalinai išniro branduolinio kuro strypai. Panaudoto branduolinio kuro saugykloje temperatūra žymiai viršija leistiną. Ekspertai tvirtina, kad jeigu temperatūra nebus sumažinta, į atmosferą vėl pateks didelis kiekis radiacinių teršalų. Tokijo ugniagesių užduotis – atšaldyti baseinus, kur laikomi panaudoti branduolinio kuro strypai. Jų perkaitimas ir galimas lydimasis dabar kelia didžiausią pavojų jėgainėje. Esant tokiam scenarijui neišvengiamas didelio radiacijos kiekio patekimas į aplinką.

Šiandien galėjo įvykti dar vienas sprogimas antrajame „Fukushima-1“ elektrinės reaktoriuje, nes virš jo pakilo baltų dūmų stulpas, pranešė Japonijos atominio saugumo agentūra. Ekspertai neatmeta tikimybės, kad virš jėgainės pakilęs baltų dūmų stulpas yra radioaktyvūs garai.

Japonų atominės energijos specialistai, remdamiesi Černobylio pavyzdžiu, nutarė pažeistus „Fukushima-1“ reaktorius uždengti betono sarkofagu ir užpilti smėliu, praneša japonų atominio saugumo agentūra.

Ar planuojama statyti kiekvienam pažeistam reaktoriui po atskirą sarkofagą, ar betoninė apsauga bus bendra visai pavojingai zonai, nepranešama.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
– Atleisk, kad vakar grįžau labai vėlai, girtas ir dar su mėlyne paaky…
Žmona:
– Brangusis, kai tu grįžai dar mėlynės neturėjai.
*****