Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2019-10-12

Japoniją nusiaubė taifūnas Hagibis: 7 milijonai žmonių turėjo palikti savo namus

  
Japoniją nusiaubė taifūnas Hagibis: 7 milijonai žmonių turėjo palikti savo namus
© Instagram

Daugiau nei septyni milijonai japonų turėjo palikti savo namus, kai šalį pasiekė stipriausias per pastaruosius 60 metų taifūnas, vardu „Hagibis“.

Thesun.co.uk praneša, kad jau keleto gyvybių spėjusio pareikalauti taifūno vėjo greitis siekia net 195 kilometrus per valandą. Vos taifūnui pasiekus Japonijos krantus, šalį sudrebino 5,7 balų žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo visai netoli Tokijo, prie Čibos krantų.
Taifūnas jau pareikalavo devyniolikos gyvybių. Pranešama, kad važiuodamas į Tokiją žuvo keturiasdešimtmetis, kai stiprus vėjo gūsis nubloškė jo automobilį. Dar 16 žmonių paskelbti dingusiais.
 
Kaip praneša visuomeninis transliuotojas NHK, taifūnas Hagibis be elektros paliko daugiau nei 370 tūkst. namų, o 14 tūkst. liko be geriamo vandens. 
 
Skelbiama, kad visoje šalyje sužeista daugiau nei 100 žmonių.
 
Tokijo rajone purvo nušliaužai sugriovus namus, gelbėtojai ieško penkių dingusiais paskelbtų žmonių.
Televizijos kanalo NHK duomenimis, Japonijoje atšaukta iš viso 1 660 skrydžių, šalies viduryje ir rytuose taip pat sustojo traukinių eismas.
 
Stipriausias iki tol užfiksuotas Taifūnas Japonijoje buvo prieš daugiau nei šešiasdešimt metų. Jam suteiktas vardas „Ida“, o jo vėjo greitis siekė 321 km per valandą, tačiau pasiekęs Japonijos krantus, greitis sumažėjo iki 129 km per valandą.
 
Taifūnas sunaikino kelis Japonijos kaimus, sukėlė 1,9 tūkst. nuošliaužų ir pasiglemžė daugiau nei 1000 žmonių gyvybes.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jei sultinys būtų buvęs toks šiltas kaip vynas, vynas - toks senas kaip višta, višta - tokia riebi kaip padavėja, padavėja - tokia plona kaip mano piniginė, o piniginė - tokia pilna kaip kavinė, tai būtų buvę puikūs pietūs...