Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-07-09

Japoniją siaubia mirtį sėjantys potvyniai

  
Japoniją siaubia mirtį sėjantys potvyniai
© Chris Waits nuotr.
Vanduo ėmė kilti itin sparčiai.
Japonijos valdžios institucijų manymu, aukų skaičius veikiausiai dar didės

Smarkiausios per kelis dešimtmečius liūtys ir jų sukelti staigūs potvyniai Japonijoje pražudė apie šimtą žmonių, aukų skaičius gali augti.

Kelias dienas nesiliovęs smarkus lietus įvairiose šalies vietose sukėlė sukėlė ne tik potvynius, bet ir purvo nuošliaužas. Tik sekmadienį kritulių kiekis sumažėjo, tačiau pirmadienį ryte jau buvo aišku, kad stichija nusinešė mažiausiai 100 žmonių gyvybes.
Japonijos valdžios institucijų manymu, aukų skaičius veikiausiai dar didės.
 
Evakuotis buvo nurodyta daugiau kaip 2 mln. žmonių, tačiau evakuacija nėra privaloma. Namuose pasilikusieji pateko į sparčiai kilusio vandens ar nuošliaužų spąstus. Vanduo užliejo kai kuriuos kaimus, o nevilties apimti gyventojai gelbėdamiesi lipo ant namų stogų ir laukė gelbėtojų, apačioje kunkuliuojant potvynio vandenims.
 
Sekmadienį Japonijos meteorologijos agentūra dar dviejuose regionuose paskelbė aukščiausio laipsnio pavojų, bet vėliau lietui silpstant jį atšaukė.
 
  

Žymos: Potvynis, Japonija, aukos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi tėtis su Petriuku prie bendro stalo. Petriukas siekdamas šaukštu košės užkabina butelį degtinės. Butelis susvyruoja, bet nenukrinta. Petriukas nusijuokia:
– Matei, tėti, butelis buvo per plauką nuo mirties!
Tėvas pasižiūri į Petriuką ir atsako:
– Tu irgi.