Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2012-11-23

JAV išpardavimų karštligė

  
JAV išpardavimų karštligė Laukdami nuolaidų norimai prekei, amerikiečiai prie parduotuvių budi po kelias paras.

Atšventinę tradicinę padėkos dieną, eilės amerikiečių rikiavosi prie parduotuvių. Kai kurie jų norėdami įsigyti vieną ar kitą daiktą su didele nuolaida prie prekybos centro durų budėjo jau nuo pirmadienio. Tai reiškia tik viena – prasidėjo „juodasis penktadienis“, pranešė Lietuvos žiniasklaida ir tarptautinė naujienų agentūra AP.

Anksčiau parduotuvės atsidarydavo ankstyvą penktadienio rytą po Padėkos dienos, tačiau pastaraisiais metais savo darbo laiką jos vis ankstino. Dabar dalis parduotuvių pirkėjų laukia jau Padėkos dienos vakarą ir tikisi, kad amerikiečiai naujų pirkinių puls ieškoti iškart po šventinės vakarienės.
Jau ne vienerius metus mažmenininkams tenka nusivilti, nes amerikiečiai nebeperka taip, kaip prie kelis metus. Ekonominė krizė pakoregavo ir jų planus. Žmonės taupo ir ne taip noriai bei dažnai plačiai atveria savo pinigines. Bet šiemet, kaip ir kasmet, pardavėjai tikisi, kad per išpardavimus pavyks pagerinti metinius pardavimus. Daugybė vartotojų baiminasi dėl aukšto nedarbo lygio ir gresiančio „fiskalinio skardžio“, kuris dar labiau gali nusmukdyti didžiausią ekonomiką pasaulyje.
 
Ryškėja ir dar viena tendencija – amerikiečiai vis dažniau ir daugiau perka internete, kur siūlomos mažesnės kainos ir patogus pristatymas į namus. Manoma, kad vien dėl internetinių pirkinių šiemet pelnas turėtų gerokai sumažėti. Skaičiuojama, kad švenčių metu parduotuvės gauna iki 40 proc. savo pajamų.
 
 
 
 
  

Žymos: Prekyba

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Dvi pankės kalbasi:
– Žiūrėk, prasidūriau antrą skylę nosyje!
– Ir kaip, dabar geriau užuodi?