Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2011-07-20

JAV kankina karščio banga

  
JAV kankina karščio banga Rytiniuose JAV miestuose temperatūra gali siekti iki 40 laipsnių pagal Celsijų.

JAV vidurio valstijas apėmę karščiai pareikalavo 13 žmonių gyvybių, pranešė Amerikos žiniasklaida. Gyventojams itin sunku atlaikyti aukštą temperatūrą, nes labai drėgnas oras dar labiau sustiprina karščio pojūtį. Nacionalinė orų tarnyba perspėjimus dėl karščio pavojaus išplatino 18 valstijų nuo Montanos iki Teksaso bei Vakarų Virdžinijos, rašo BBC.

Centrinėje šalies dalyje termometro stulpelis pakyla iki 38 laipsnių pagal Celsijų. Sinoptikai prognozuoja, kad karščio banga slinks į rytinės valstijas. Šį mėnesį įvairiose JAV vietose iš viso buvo pagerinta 1000 temperatūros rekordų.
Didelis santykinis oro drėgnumas sustiprina karščio poveikį žmogui, todėl sinoptikai sako, kad vien termometro stulpeliu pasikliauti negalima. Kai kuriose valstijose karštis būna mažiausiai penkiais laipsniais didesnis nei rodo termometras.
 
Labai aukšta temperatūra tampa mirtinais spąstais ir nelegaliems imigrantams, bandantiems iš Meksikos patekti į JAV. Pasienio tarnyba pranešė, kad šią savaitę padaugėjo perbėgėlių mirčių. Oklahomos valstijoje karštis ardo kelius, o gyventojai plūsta į gydymo įstaigas, skųsdamiesi negalavimais.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ką daro lietuvis, kai Lietuvos futbolo rinktinė tampa Europos čempione?
– Išjungia kompiuterinį žaidimą ir eina miegoti.