Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Sigita Limontaitė   |   tiesa.com   |   2012-07-24

JAV: Per „Betmeno“ premjerą žudynes įvykdęs vyras teisiamas (atnaujinta)

  
JAV: Per „Betmeno“ premjerą žudynes įvykdęs vyras teisiamas (atnaujinta) Žudikas Jamesas Holmesas atrodė ramus ir uždaras vaikinas

Praėjusį penktadienį JAV Kolorado valstijoje, Denverio priemiesčio kino teatre „Orora“ per filmo „Tamsos riterio sugrįžimas“, kurio pagrindinis herojus – Betmenas, vienas iš žiūrovų nušovė 12 ir sužeidė kelias dešimtis žmonių.

 Užpuolimo metu žudikas dėvėjo dujokaukę, jam pradėjus šaudyti, žiūrovai iš pradžių nereagavo, nes manė, kad šaudymas netikras, tai tik filmo premjerai skirti efektai. Nusikaltėlis kino salėje taip pat detonavo dujų užtaisą. Užpuolimo metu nužudyti 12 žmonių ir sužeista apie 40. Netrukus po nusikaltimo policija suėmė 24 metų vietinį gyventoją Jamesą Holmesą, kuris suimamas perspėjo pareigūnus, kad namas, kuriame jis gyvena, netrukus išlėks į orą. Pareigūnai suskubo evakuoti nusikaltėlio kaimynus.
Žudynes įvykdęs vaikinas buvo uolus neurologijos studentas, kaimynai jį apibūdino kaip mandagų ir ramų asmenį. Prieš išpuolį J. Holmesas persidažė plaukus raudonai, kad taptų panašus į Betmeno priešą Jokerį, kurio vardu ir prisistatė suimtas. Užpuolikas į žiūrovus šaudė net trimis ginklais, kuriuos įsigijo legaliai vietinėje parduotuvėje.
 
Suimtas J. Holmesas laikomas atskirai nuo kitų kalinių ir pasak jį saugančių pareigūnų, elgiasi neadekvačiai, tarsi filme. Nusikaltėliai kalintieji šalia jo įspėjo sargybinius, kad atsidūręs vienoje kameroje su kitais kaliniais „Jokeris“ nebesulauks kitos dienos. J. Holmesas dalyvavo pirmajame teismo posėdyje, kuriame teisėjas paskelbė kuo jis kaltinamas ir pranešė, kad kitas jo bylos svarstymas bus pirmadienį.
 
Manoma, kad šios bylos svarstymas gali užsitęsti keletą mėnesių, mat bus nustatinėjama ar kaltinamasis psichiškai sveikas ir gali būti baudžiamas pagal JAV įstatymus. Jei bus įrodyta, kad J. Holmesas – pakaltinamas, jam gręsia mirties bausmė.
 
Teisme atrodė apsnūdęs
 
J.Holmesas, anksčiau siekęs neurobiologijos daktaro laipsnio, teisme atrodė nesugebantis sutelkti dėmesio: jo galva svyrinėjo; vaikinas tai paklaikusiai žvelgdavo išplėtęs akis, tai prisimerkęs - tarsi apkvaitęs arba apsnūdęs.

Kol kas neaišku, ar jis vartojo kokius nors vaistus; taip pat nebuvo nurodyta, kada įtariamajam, kaltinamam įvykdžius vienas iš didžiausių kada nors Amerikoje surengtų masinių šaudynių, gali būti atlikta psichiatrinė ekspertizė.

Per ateinantį pirmadienį vyksiantį antrąjį posėdį J.Holmesui veikiausiai bus pateikti kaltinimai dėl 12 žmonių nužudymo, mėginimo nužudyti dar 58 žmones, taip pat papildomi kaltinimai, susiję su jo butu, kurį įtariamasis buvo užminavęs. Tikėtina, kad per tą posėdį kaltinamasis padarys pareiškimą dėl savo kaltės pripažinimo arba nepripažinimo.

Prokurorai numato, jog kelias savaites bus tariamasi su aukų šeimomis, siekiant nuspręsti, ar J.Holmesui bus siūloma mirties bausmė.

 

"Norime sulaukti jų nuomonės, prieš priimdami bet kokį sprendimą šiuo klausimu, - sakė Arapaho apygardos prokurorė Carol Chambers. - Jeigu bus prašoma mirties bausmės, šis procesas bus labai ilgas ir veiks jų gyvenimus ne vienerius metus."
  

Žymos: Sigita Limontaitė, JAV, Nusikaltimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skambina anyta marčiai:
- Na, kaip ten mano sūnelis?
- Kaip, kaip?! Geria ištisai, namo negrįžta ir mane nuolat muša!
- Vadinasi, viskas gerai. Svarbu, kad neserga!