Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   nbc.com   |   2017-09-01

JAV policininkas: „Mes žudome tik juodaodžius“

  
JAV policininkas: „Mes žudome tik juodaodžius“
© youtube.com kadras.
Bet juk Jūs ne juodaodė. Atminkite, kad mes žudome tik juoduosius

Naujas rasizmo skandalas kilo Jungtinėse Amerikos Valstijose – atskleistas įrašas su policininko žodžiais apie tai, kad jie šaudo tik į juodaodžius.

Ketvirtadienį paviešintas įrašas, liepą darytas Džordžijos valstijos policijos automobilyje įrengta kamera. Jame matyti, kaip pareigūnas kalbasi su patikrinimui sustabdytos transporto priemonės vairuotoja, aiškiai girdisi ir judviejų pokalbis:
– Pasinaudokite savo telefonu, jis čia, ant Jūsų juosmens, – sako pareigūnas vairuotojai.
– Gerai, aš tik noriu laikyti rankas matomoje vietoje. Apgailestauju, aš tik…
– Jūs sutrikusi.
– Ne, aš tiesiog mačiau per daug vaizdo įrašų, kuriuose policininkai…
– Bet juk Jūs ne juodaodė. Atminkite, kad mes žudome tik juoduosius. – Nutraukia ją pareigūnas. – Tik juodaodžius, supratote? Tuose vaizdo įrašuose, kuriuos matėte, ar pastebėjote bent vieną baltaodį?
 
Paaiškėjo, kad tai su sulaikyta neblaivia vairuotoja kalbėjosi pareigūnas Greg’as Abbott’as, kurio tarnyba greičiausiai baigsis artimiausiu metu.
 
„Nežinau, kas dedasi jo širdyje, tačiau girdėjau, kad sklido iš jo burnos. Rekomendavome jį atleisti iš tarnybos kaip įmanoma greičiau’, – šį atvejį komentavo vietos policijos vadas Mike’as Register’is.
 
Džordžija – valstija, kurioje rasizmo apraiškų yra kur kas daugiau nei likusioje JAV dalyje. Tai viena iš paskutinių teritorijų šalyje, kurioje teisiškai panaikinta segregacija – tai padaryta gana neseniai, tik 7-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje (1961-1973 m.).
 
Iki tol viešose valstijos vietose buvo išskirtos vietos baltiesiems, į kurias kitos rasės žmonės negalėjo įkelti kojos: pavyzdžiui – restoranus, parduotuves, kino teatrus, viešąjį transportą ir kt.
 
  

Žymos: JAV, Rasizmas, juodaodis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skelbimas: „Ūkininkas ieško moters su traktoriumi. Atsakysiu visoms, atsiuntusioms traktoriaus nuotrauką.“