Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, delfi.lt, BNS   |   2019-11-12

JK: smurtas per protestus Honkonge „kelia didelį nerimą“

  
JK: smurtas per protestus Honkonge „kelia didelį nerimą“
© facebook nuotrauka

Smurtas per demokratijos šalininkų protestus Honkonge, kai policijos pareigūnas pašovė kaukėtą demonstrantą, o per kitą incidentą buvo padegtas vyras, kelia „didelį nerimą“, pirmadienį pareiškė Jungtinės Karalystės vyriausybė.

„Šiandienos įvykiai kelia didelį nerimą. Mes rimtai susirūpinę dėl tebesitęsiančio smurto ir eskalacijos tarp protestuotojų ir policijos“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas.
Honkongą, buvusią britų koloniją, kuri Kinijai buvo sugrąžinta 1997 metais, pastaruosius penkis mėnesius krečia protestai. Britų ministro pirmininko Boriso Johnsono biuras anksčiau ragino visas šalis laikytis „rimties ir santūrumo“, ir nurodė, kad jis remia „teisę taikiai protestuoti“.
 
„Politinis dialogas yra vienintelis kelias į priekį ir mes norime, kad Honkongo valdžia sutartų dėl kelio šiai situacijai išspręsti“, – pridūrė B. Johnsonas.
 
Protestuotojai, kurie pirmadienį visame mieste pradėjo savo akcijas, siekdami paralyžiuoti šį tarptautinį finansų centrą, į demonstranto pašovimą reagavo siautėjimu traukinių stotyse, barikadomis gatvėse ir parduotuvių siaubimu.
 
Honkongo pareigūnai pranešė, kad ir pašautas demonstrantas, ir vyras, kuris buvo padegtas, yra ligoninėje kritinės būklės.
  

Žymos: Protestas, Boris Johnson, protestuotojai, Hong Kongas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pereinamasis amžius – kai karštą dieną nebežinai ko nori labiau – ledų ar šalto alaus.