Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-03-06

Ką diktatoriaus mirtis reiškia pasauliui?

  
Ką diktatoriaus mirtis reiškia pasauliui? Venesuelos diktatorius Hugo Chavezas pralaimėjo kovą su klastinga liga.

Vėžys įveikė vieną skandalingiausių pastarojo metų diktatorių Hugo Chavezas. 58 metų Venesuelos prezidento gyvybė užgeso susirgus dar viena kvėpavimo takų infekcija.

Šalies vadovo gyvybė užgeso šios savaitės pradžioje, o kas valandą blogėjant H.l Chavezo sveikata Venesuelos prezidentūroje buvo jaučiamas nerimas ir sujudimas. Čia skubiai rinkosi aukščiausi civilinės ir karinės valdžios pareigūnai.
Antradienį diktatoriaus gyvybė užgeso. Tai įvyko 16 val. 25 min. vietos laiku. H. Chavezo laidotuvės vyks penktadienį.
 
Kariuomenės vadovai iškarto prisiekė ištikimybę H. Chavezo įpėdiniui, viceprezidentui Nicolui Madurui. Pastarasis politikas ir pranešė visuomenei apie prezidento mirtį.
 
Kol šalis gedi savo lyderio, pasaulio, o ypač JAV, lyderiai svarsto, kuriuo kursu dabar pasuks Venesuela. Spėjama, kad bet kokiu atveju santykia tarp šios šalies ir JAM santykiai atšils. O to tikrai nebuvo galima tikėtis, kol valdžioje buvo H. Chavezas. Tai jis paskelbė karą amerikiečiams, nacionalizavo jų naftos bendroves ir garsiai visam pasauliui pareiškė, kad JAV yra didelis priešas jam ir jo šalies žmonėms.
 
Augo mokytojo šeimoje
H. Chavezas gimė 1954 m. liepos 28 dieną. Jo biografijoje pažymima, kad prezidentas buvo indėniškos kilmės. Politiko vaikystė prabėgo nedideliame kaime, o jį augina kaimo mokytojas Hugo de los Reyes Chavezo su žmona Elena Frías de šeimoje.
 
Diktatorius buvo dukart vedęs ir turėjo 4 vaikus.
 
Prieštaringai vertinamas lyderis
 
Nors H. Chavezas yra susilaukęs daug karčių žodžių ne tik iš savo politinių oponentų, bet ir piliečių, tačiau žmonės šią savaitę išėjo į Venesuelos gatves ir meldėsi gedėdami šalies vadovo.
Prezidentas yra susilaukęs daug kritikos dėl autoritarinio valdymo, prastos sveikatos apsaugos padėties, nesugebėjimo tvarkytis su didėjančiu nusikalstamumu ir korupcija. Taip pat H. Chavezas buvo kritikuojamas dėl politinių pažadų nevykdymo ir bandymų sutelkti galią vienose rankose.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi ant kranto du apsirūkę narkomanai. Prie jų prieina policininkai ir klausia:
– Ar čia neišplaukė lavonas?
– Ne.
Po kiek laiko išplaukia lavonas. Vienas narkomanas jam sako:
– Gali sau plaukti. Nebijok, mes tavęs neišdavėm.