Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-05-29

Kalifornijoje pasaulio pabaiga neįvyko

  
Kalifornijoje pasaulio pabaiga neįvyko Kalifornijai buvo prognozuotas iki tol nefiksuotas 9,8 balų stiprumo žemės drebėjimas.

Kalifornijoje (JAV) praėjusią naktį siūbavo aukščiausi pastatai, tačiau pražūtingas žemės drebėjimas nenušlavė valstijos nuo žemės paviršiaus. Nors vakar buvo prognozuotas iki šiol seismologų nefiksuotas net 9,8 balų stiprumo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas.

Tokią pesimistinę prognozę, kuri buvo panaši į pasaulio pabaigą, prognozavo olandas Frankas Hoogerbeetsas. Jis sulaukė ypatingo dėmesio – milijonai žmonių peržiūrėjo jo neva moksliniais faktais grįstą prognozę ir dalis jų iš tikrųjų nusiteikė blogiausiam scenarijui.
Tačiau košmariškos pranašystės neišsipildė. Kalifornijoje žemė naktį drebėjo, tačiau stiprumas siekė vos 2,6 balo pagal Richterio skalę.
 
F. Hoogerbeetsas panašaudamas 9,8 stiprumo žemės drebėjimą rėmėsi tuo, kad keturios planetos – Saulė, Merkurijus, Žemė ir Saturnas – išsirikiuoja į vieną tiesę. Įdomu ir tai, kad visos šios planetos yra beveik artimiausiuose Žemei savųjų orbitų taškuose.
 
Tačiau seismologai šias prognozes iš karto paneigė. Mat mokslininkų teigimu, Saulės sistemos planetos praktiškai neturi įtakos žemės drebėjimams Žemėje.
 
  

Žymos: JAV, Žemės drebėjimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vieną vakarą išgėręs elgeta ėjo pro kapines ir įkrito į iškastą duobę.
Kitą rytą pro tą duobę ėjo kitas pagiringas vyriškis, pamatė tą elgetą ir sako:
– Ar tau viskas gerai?
– Gerai, tik šalta.
– Tai kodėl tada atsikasei?