Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2016-07-16

Karinis perversmas Turkijoje žlugo, valdžią susigrąžino Prezidentas

  
Karinis perversmas Turkijoje žlugo, valdžią susigrąžino Prezidentas
© twitter.com
Valdžią perėmė prezidentas R.ERdoganas
Jie sumokės už tai didelę kainą. Mes neatiduosime savo šalies sukilėliams.

Turkijos prezidentas R.Erdoganas grįžo į Stambulą ir pasakė, jog po nepavykusio karinio perversmo jis susigrąžino valdžią į savo rankas.

 
Penktadienio, liepos 15 dienos vakarą, buvo bandoma įvykdyti karinį perversmą Turkijoje ir nuo valdžios nušalinti prezidentą R.Erdoganą dėl to, kad jis pamina ilgametes šalies tradicijas. Tačiau perversmas buvo numalšintas ir valdžią susigrąžino prezidentas ir jo šalininkai.
Mažiausiai 194 žmonės žuvo, tarp kurių 41 policininkas,  47 civiliai žmonės ir 104 sukilėliai.
 
Prezidentas R.Erdoganas, kuris nutraukė savo atostogas Marmario kurorte ir skubiai grįžo į Stanbulą, sakė, jog perversmą bandė įvykdyti ,,mažuma, esanti karinėse šalies pajėgose".
 
Turkijos Minsitras Pirmininkas B.Yildirimas neatmetė galimybės, kad bus svarstomas mirties bausmės sugrąžinimas tam, kad nubausti perversmo organizatorius.
 
Stambule pasidavė kariai, dalyvavę perversme. Užfiksuotose nuotraukose matoma, kaip apie 50  karių, laikydami rankas virš galvos, paliko tankus.  
 
JK oro linijos nutraukė visus skrydžius į Turkiją. Pasak oro linijų išplatinto pranešimo, kompanijai svarbiausia yra pasirūpinti keleivių saugumu.
 
Naujausiais duomenimis, žuvo apie 190 žmonių. tarp žuvusių yra 41 policininkas, 2 kariškiai, 47 civilai žmonės ir  104 žmonės, apibūdinti kaip sukilėliai.
Turkijos žmonės praneša, kad šeštadienio, liepos 16 dienos rytą gavo žinutes, kurios ragino žmones išeiti į gatves palaikyti demokratijos. Daug protestuotojų teigia, jog jei nepalaiko prezidento R.Erdogano, bet palaiko demokratiškai išrinktą vyriausybę. 
 
 Turkijos prezidentas R.Erdoganas grįžo į Stambulą ir pareiškė, jog karinis perversmas yra nuslopintas, o valdžią susigrąžino jo vyriausybė. 
 
 Kalbėdamas prieš televizijos kameras apsuptas savo rėmėjų, jis sakė, jog karinis perversmas yra ne teroristinis aktas, o ,,šalies išdavystė", ir karinės pajėgos bus ,,išvalytos". 
 
Naujausiais duomenimis, viso suimta 1563 kariškiai, kurie vykdė karinį perversmą.  Pasak vietos naujienų agentūros, žuvusių skaičius pasiekė 90.
 
Šiuo metu Turkijos vyriausybė susirinko į neeilinį posėdį aptarti nakties įvykių. Jei posėdžiauja pastate, kurį dar prieš keletą valandų bandė užimti sukilėliai ir kuris nukentėjo nuo keleto sprogimų.
 
60 žmonių žuvo, dauguma iš jų civiliai, o 754 kariškiai buvo suimti. Minsitras pirmininkas B.Yildrimas teigė, jog situacija yra kontroliuojama. Nuo  6 valandos ryto vietos laiku yra atnaujinami ir skrydžiai iš sostinės Stambulo Ataturko oro uosto, kurie naktį buvo sustabdyti. 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona klausia vyro:

– Ar kalbėjaisi, brangusis, su tuo žmogumi, kuris tavo uošvę skęstančią iš upės ištraukė?

– Taip, kalbėjausi. Tas vyrukas buvo atėjęs ir atsiprašė.