Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-04-10

Karo grėsmė: į ataką Sirijoje atsakys jėga

  
Karo grėsmė: į ataką Sirijoje atsakys jėga
© youtube.com kadras.
Po JAV smūgio Sirijai pasaulis pasidalijo į dvi grupes.
Užsiminta, kad į kitą tokią ataką bus reaguojama adekvačiai.

Jeigu pasikartos praėjusią savaitę Jungtinių Amerikos Valstijų suduoti smūgiai Sirijai, ši šalis ir jos sąjungininkai – Rusija ir Iranas žada atsakyti tuo pačiu.

JAV penktadienį raketomis apšaudė karinį oro uostą Sirijoje – taip amerikiečiai reagavo į šios šalies karinių pajėgų antpuolį Idlibo mieste, kurio metu buvo panaudotas cheminis ginklas, pražudęs ar sužalojęs nemažai civilių.
Dauguma pasaulio lyderių palankiai įvertino šį JAV žingsnį, o Sirija, Rusija ir Iranas pareiškė, kad amerikiečiai peržengė ribas. Šie trys sąjungininkai JAV žingsnį pavadino nepriimtinu prieš suvenerią valstybę.
 
Užsiminta, kad į kitą tokią ataką bus reaguojama adekvačiai.
 
Tuo tarpu pirmadienį Italijoje susitinka didžiojo pasaulio septyneto (G7) valstybių užsienio reikalų ministrai, jų darbotvarkėje pagrindiniai klausimai – Rusija ir Sirija.
 
Septynetui priklausančios Jungtinės Karalystės ministras Boris‘as Johnson‘as pirmadienį turėjo lankytis Maskvoje, tačiau šį vizitą paskutinėmis akimirkomis atšaukė taip parodydamas šalies prioritetus: anksčiau ministras neslėpė, jog palaikydama Sirijos režimą pilietiniame kare Rusija prisideda prie civilių žūčių.
Tuo tarpu Sirijoje tebesitęsia pilietinio karo veiksmai. Šioje šalyje yra dislokuoti ir Rusijos kariniai daliniai, kuriuos JAV prieš savo ataką įspėjo.
 
Rusijoje šią savaitę turėtų lankytis ir JAV sekretorius Rex‘as Tillerson‘as. Sirija turėtų būti pagrindinė susitikimo tema.
 
 
  

Žymos: JAV, Karas, Sirija, Rusija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas skundžiasi psichiatrui:
– Gydytojau, manęs niekas nesupranta...
– Kaip suprast?