Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   lrytas.lt   |   2014-11-13

Karo grėsmė su Rusija auga

  
Karo grėsmė su Rusija auga Ukraina ruošiasi naujam kautynių etapui su Rusija.

Ukrainiečiai viliasi taikos, tačiau jos šalies rytuose toli gražu nėra ir greičiausiai dar ilgai nebus. Pastarosiomis savaitėmis mūšiai prie Donecko ir strategiškai svarbaus Mariupolio gerokai suintensyvėjo. Ukrainos armija pranešė apie aukas ir ėmėsi ruoštis kautynėms.

O jos, kaip manoma, bus gerokai aršesnės, nes separatistai sulaukė pastiprinimo iš Rusijos. Žvalgybinius duomenis renkanti JAV taip pat patvirtino tokią informaciją. Manoma, kad plataus masto puolimas prasidės jau artimiausiu metu.
„Perdislokuojame savo ginkluotąsias pajėgas, reaguodami į (separatistų) kovotojų veiksmus“, – Ukrainos gynybos ministrą Stepaną Poltoraką citavo portalas Lrytas.lt. Politikas taip pat pridūrė, kad jo ir vyriausybės tikslas – pasiruošti kariniams veiksmams.
 
NATO reaguodama į gresiančius naujus kruvinus susirėmimus taip pat perspėjo ir dėl branduolinių ginklų grėsmės. Nors JAV ir įspėjo Rusiją dėl naujų sankcijų, jeigu ši ir toliau nesilaikys Minsko taikos susitarimo, tačiau kol kas rusai tik eilinį sykį išsigynė teikiantys „pagalbą“ separatistams.
Jungtinės Tautos (JT) šią savaitę atvirai metė kaltinimus Rusijai, kad ši eskaluoja konfliktą Ukrainos rytiniuose regionuose ir perspėjo pasaulį apie plataus masto karą.
 
Kol įvairios organizacijos keičiasi grasinimais ir perspėja apie grėsmės, Rusija ir toliau šokdina kaimyninių valstybių – NATO – karius. Latvijos teritoriniuose vandenyse per paskutines dvi savaites ne kartą buvo pastebėtas Rusijos karo laivas, o į Baltijos ir Skandinavijos šalių padanges vis dažniau kyla NATO naikintuvai, kurie pasitinka ir palydi Rusijos naikintuvus ir bambonešius.
 
  

Žymos: Rusija, Ukraina, Karas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi dvi draugės:
– Tavo jaunikis labai nekultūringas. Kol tu su juo kalbėjaisi, jis nusižiovavo 15 kartų.
– Jis nežiovavo, o bandė man atsakyti.