Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com/BNS   |   2017-06-22

Karštis į neviltį varo Europos ir Sibiro gyventojus

  
Karštis į neviltį varo Europos ir Sibiro gyventojus
© Flickr.com
Europa fiksuoja karščio rekordus, o medikai pripažįsta, kad aukšta temperatūra žmogų gali pražudyti.
Visiškai kitoks ekstremumas buvo Rusijos šiaurėje – Murmanske buvo vos 1 laipsnis šilumos.

Karštis svilina ne tik atokiausius Jungtinės Karalystės kampelius. Saulė, tvankumas ir aukšta temperatūra kankina ir kitų Europos šalių gyventojus. Kai kurios valstybės ar miestai artimiausiu metu ketina skelbtis stichinės nelaimės zonomis.

Žiniasklaida skelbia, kad Londone užregistruota karščiausia birželio diena nuo 1976 metų, o Portugalijoje kaunamasi su visa niokojančiais miškų gaisrais.
Vidurio Portugalijoje daugiau kaip tūkstantis ugniagesių stengiasi pažaboti gaisrus, kilusius praėjusį savaitgalį ir jau nusinešusius 64 gyvybes.
 
Šiek tiek vėstantys orai padeda jų pastangoms, bet termometro stulpelis vis tiek pakyla iki 35 laipsnių Celsijaus.
 
Panaši temeparatūra šiomis dienomis laikosi ir kitose šalyse: Italijoje, Austrijoje, Nyderlanduose ir net kalnuotoje Šveicarijoje.
 
Du gaisro židiniai plykstelėjo šią savaitę Kroatijos Adrijos pakrantėje, kur pareigūnams teko imtis maždaug 800 turistų evakavimo. Remiantis paskutiniais pranešimais, dabar gaisras ten jau kontroliuojamas.
„Mes išsigandome, tikrai, – sakė vietinei žiniasklaidai Karolina prisistačiusi švedų turistė. – Žvelgiant pro viešbučio langą, atrodė, kad ugnis jau prie mūsų durų“.
 
Šiaurės pusrutulį apėmus saulėgrįžai, ugniagesiai sukelti ant kojų Austrijoje, kur švenčiant ilgiausią metų dieną, per Jonines, deginami laužai.
 
Italijoje, anot orų specialistų, šiųmetinė karščio banga gali būti stipriausia per pastaruosius 15 metų, – oro temperatūra net 8 laipsniais viršija sezono vidurkį ir siekia 39 laipsnius Celsijaus Milane bei iki 30 laipsnių
 
Alpėse 1000 metrų aukštyje.
 
Mirtini karščiai
 
Pirmadienį paskelbtoje studijoje perspėjama, kad mirtį nešančios karščio bangos pasaulyje bus vis dažnesnės, net jeigu pasaulyje pavyktų apriboti klimato šiltėjimą bent 2 laipsniais Celsijaus, kaip nurodyta Paryžiaus susitarime.
 
„Net jeigu mes viršytume Paryžiuje sutartą ribą, mirtinus karščius 2100 metais patirtų 50 procentų Žemės gyventojų“, – sakė naujienų agentūrai AFP Camilo Mora (Kamilas Mora), pagrindinis žurnale „Nature Climate Change“ paskelbtos studijos autorius.
 
Londonas spirga
 
D. Britanijoje pirmą kartą nuo 1995 metų birželį prognozuojama penkias dienas iš eilės 30 laipsnių viršijanti oro temperatūra: Vakarų Londone – 34 laipsniai, tai yra birželio rekordas nuo 1976 metų.
Gilforde, esančiame į pietvakarius nuo sostinės, antradienį išsilydė asfaltas, vairuotojai tokią kelio dangą vadina šokoladu, paliktu karštoje saulėje.
 
Prestižinėse Karališkosiose Askoto žirgų lenktynėse, pasak organizatorių, pirmą kartą ketinama nereikalauti laikytis griežto aprangos kodo.
 
Penktadienį prasidėsiančiam Glastonberio muzikos festivaliui gresia lietus su perkūnija ir purvynas, kai trečiadienį apie 200 tūkstančių švęsiančiųjų jau pradėjo statyti palapines.
Paryžiuje irgi rekordai
 
Muzikos mylėtojai Prancūzijoje taip pat kęs karštį, prasidedant metinei šventei „Fete de la Musique“, oficialiai paskelbta karščio banga daugelyje šalies vietų.
 
Valstybinė pašto tarnyba paskelbė, kad paštininkai aplankys pagyvenusius ir neįgalius vienišus žmones, kad įsitikintų, jog jie jaučiasi gerai, kai Paryžiuje oro temperatūra pasiekė 37 laipsnius Celsijaus.
 
Su karščiu susijęs taršos padidėjimas privertė policiją Paryžiaus regione kai kuriose vietose mažinti eismo greičio ribą, nukreipti sunkvežimius kitais keliais, be to nuo ketvirtadienio uždraustas labiausiai teršiančių transporto priemonių eismas sostinėje.
 
Antradienį iš Luaros upės Tūro mieste ištrauktas skenduolis – atsigaivinti nusprendusį žmogų įtraukė gilyn srovė.
 
Temperatūrų skirtumai – nenormalūs
 
Rusijos Sibire irgi tvyro karštis – Krasnojarske užregistruota 37 laipsnių oro temperatūra, pranešė Pirmasis kanalas.
 
Visiškai kitoks ekstremumas buvo Rusijos šiaurėje – Murmanske buvo vos 1 laipsnis šilumos ir dar snigo, nurodė naujienų agentūra „RIA Novosti“.
 
Daugeliui gyventojų namuose tenka šalti, nes centrinis šildymas vasarą išjungiamas.
 
 
 
  

Žymos: Vasara, Europa, Karštis, Sibiras, karštas oras, karščiausia 2017 birželio diena

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.