Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Local.se ir Tiesa.com inf.   |   2017-01-11

Kas trečias imigrantas Švedijoje jaučiasi nesaugiai

  
Kas trečias imigrantas Švedijoje jaučiasi nesaugiai Atvykėlės moterys jaučiasi labiau nesaugios nei vyrai.

Beveik kas trečias Švedijoje gyvenantis užsienietis šioje šalyje jaučiasi nesaugiai, atskleidė naujausias metinis Švedijos nacionalinės nusikaltimų prevencijos tarnybos tyrimas. Kas dešimtas šalyje gyvenantis užsienietis teigia, kad dėl baimės ir nesaugumo jausmo vakarais renkasi tiesiog likti namuose.

Tyrimo rezultatai parodė, kad 30 proc. už Švedijos ribų gimusių šios šalies gyventojų jaučiasi nesaugiai išėję iš namų naktį. Taip jaučiasi ir apie 20 proc. Švedijoje gimusių imigrantų šeimose gyvenančių asmenų. O iš Švedijoje gimusių asmenų, kurių bent vienas iš tėvų yra švedas, nesaugiai šalyje jaučiasi 17 proc. apklaustųjų.
Duomenys rodo, kad nesaugumo jausmas šiek tiek padidėjo, palyginti su praėjusiais metais. Pavyzdžiui, iš užsienyje gimusių Švedijos gyventojų nesaugiai šalyje pernai jautėsi 24 proc. asmenų, o iš gimusių šeimose, kuriose bent vienas iš tėvų yra švedas, taip teigė 13 proc. Tiesa, vertinant dešimties metų duomenis matyti, kad nesaugumo lygis šiek tiek mažėja.
 
Apklausa parodė ir reikšmingų skirtumų tarp vyrų ir moterų. Iš viso 31 proc. moterų teigia, kad Švedijoje jaučiasi nesaugiai, jei tenka kur nors išeiti iš namų vakare. Prieš metus taip teigė 25 proc. moterų. 12 proc. jų sakė, kad dėl baimės jausmo vakarais renkasi likti namuose. Palyginimui, taip Švedijoje jaučiasi tik apie 2 proc. vyrų.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.
– Tu stabdei, žąsine?! – pasiteirauja vairuotojas.
– Ne, ne aš, – išsigąsta policininkas.
– Tai gal tu? – klausia jis kito pareigūno.
– Ne, aš nestabdžiau, – puola atsikalbinėti ir antrasis.
– Klausykit, vyrukai, geriau jau grąžinkit man teises, – staiga pareiškia „zapuko“ vairuotojas, – arba aš pasakysiu, kuris stabdė.