Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-12-02

Keistas gamtos fenomenas nusiaubė Italijos pajūrio miestą

  
Keistas gamtos fenomenas nusiaubė Italijos pajūrio miestą
© youtube.com kadras
Vandens viesulai susiformuoja gana retai.
Viesulas persikėlė į miestą, siaubdamas viską, kas pasitaikė jo kelyje

Penktadienį Viduržemio jūros pakrantėje įsikūrusį miestą nusiaubė retas gamtos reiškinys – vadinamasis vandens viesulas.

Tai jūroje susiformavęs viesulas – didžiulis piltuvo formos vandens stulpas slinko jūros paviršiumi, o vėliau atslinko iki San Remo miesto ir persikėlė į jo pakrantę bei gatves, siaubdamas viską, kas pasitaikė jo kelyje.
Griuvo pastatų kaminai, apgadinta nemažai automobilių, miesto uoste švartuojami laivai.
 
Specialiosios tarnybos tikina, kad viesulas pridarė daug žalos, tačiau žmonių aukų išvengta – sužeistas tik vienas žmogus.
 
Vandens viesulai nėra dažni, jie susidaro po galingu kamuoliniu lietaus debesimi ir pasiekia sausumos ar vandens paviršių viską siurbdamas aukštyn ir mėtydamas į šalis. Viesulo skersmuo virš vandens telkinių būna 50-200 metrų, aukštis – paprastai 800-1500 metrų. Jis vidutiniškai trunka nuo 5 iki 10 minučių ir gali nuskrieti nuo keliolikos iki keliasdešimt kilometrų.
 
Viesulas gali pakelti ir nunešti tolyn gana didelius daiktus (automobilius, šiltnamius, gyvulius), išrauti medžius ir stulpus, nuplėšti stogus. Viesulo metu dažnai iškrinta kruša, žaibuoja ir griaudi perkūnija.
 
Šiaurinės Italijos regionuose šiomis dienomis buvo ir daugiau neįprastų gamtos reiškinių – neįprastai daug snigo, kilo audros.
 
 
  

Žymos: Italija, viesulas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pagal statistiką pati populiariausia vyriška žinutė mobiliuoju telefonu: „Aš tave irgi."