Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-01-13

Kinai įsiutino pasaulį susprogdinę didžiulę krikščionių bažnyčią

  
Kinai įsiutino pasaulį susprogdinę didžiulę krikščionių bažnyčią
© youtube.com kadras
Iš didžiulio pastato liko nuolaužų krūva.
Bažnyčią apsupo kariuomenės automobiliai, o netrukus pasigirdo stiprus sprogimas ir pastatas didžiulis susmego

Žmogaus teisių gynėjai skambina pavojaus varpais dėl Kinijos valdžios įstaigų sprendimų – šioje šalyje su žeme sulyginta didžiausia krikščionių bažnyčia, naujas pastatas sunaikintas pasitelkus kariuomenę.

Visam pasauliui išplatinti maldos namų naikinimo vaizdai iš šios šalies Šiaurės Vakaruose esančios Shaanxi provincijos Linfeno miesto.
 
Čia buvusi bažnyčia buvo didžiausias Kinijos krikščionių centras, joje galėjo rinktis iki 50 tūkst. žmonių, dėl savo dydžio objektas net buvo vadinamas „mega bažnyčia“. Pabrėžiama, kad valdžia sunaikino tai, ką sukūrė bendruomenė – bažnyčios statybai reikalingas lėšas (apie 1,9 mln. svarų sterlingų) suaukojo tikintieji.
 
Šių maldos namų statybą 1992 metais inicijavo Wang’as Xiaoguang’as, Kinijos valdančioji komunistų valdžia tam neprieštaravo, tačiau bažnyčiai atvėrus duris ėmė kartotis įvairūs išpuoliai prieš ją. Spėjama, kad tai vyko su valdžios žinia, o idėjinis vadas ir keli jo bendraminčiai buvo pasiųsti į kalėjimą.
 
 
Šią savaitę liudininkai tikina matę, kaip bažnyčią apsupo kariuomenės automobiliai, o netrukus pasigirdo stiprus sprogimas ir pastatas didžiulis susmego.
Komunistų valdomoje Kinijoje dauguma tikinčiųjų išpažįsta tradicines krašto religijas, tokias kaip daoizmas bei budizmas. Tuo tarpu krikščionys čia laikomi mažuma – jų suskaičiuojama vos 60 milijonų.
 
Teigiama, kad toje pačioje provincijoje netrukus po Kalėdų sunkioji technika sugriovė dar vieną krikščionių bažnyčią, demonstratyviai buvo sunaikinti kryžiai ir kiti tik šiai religijai būdingi simboliai.
 
 
Bažnyčia iki sunaikinimo. ChinaAid nuotr. Bažnyčia iki sunaikinimo. ChinaAid nuotr.
  

Žymos: Kinija, Bažnyčia

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jūs su Jonu tokia laiminga pora, 40 metų kartu. Išduokite laimingo gyvenimo paslaptį!
– Nagi, Maryte, pati pagalvok: Jonas yra – aš gaminu valgyt, jis vilki drabužius – aš skalbiu, jis visur netvarkingai išmėto daiktus – aš surenku… Ir ką gi aš be jo daryčiau?...