Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-07-03

Kinai įstatymais verčia vaikus bendrauti su tėvais

  
Kinai įstatymais verčia vaikus bendrauti su tėvais Kinijoje naujas įstatymas įpareigoja vaikus lankyti savo senus tėvus.

Kinijos teismas prisakė moteriai lankyti savo mamą kas du mėnesius. Kaip pranešė BBC, tai pirmasis toks teismo sprendimas po to, kai įsigaliojo naujasis įstatymas, kuriuo siekiama įpareigoti vaikus lankyti ir finansiškai remti savo senus tėvus.

Ši pirmoji byla buvo pradėta nagrinėti po to, kai ieškinį savo dukrai iškėlė 77-erių metų kinė. Šios moters dukrai kaip ir žentui buvo ne tik nurodyta lankyti garbaus amžiaus sulaukusią mamą, bet ir paremti ją finansiškai.
Įstatymas priimtas po ilgų diskusijų ir ieškant būdų, kaip pasirūpinti senyvo amžiaus žmonėmis, kurių skaičius Kinijoje smarkiai auga senstant visuomenei. Įstatymas sulaukė ir pritarimo, ir pasipiktinimo. Tačiau atrodo, jog visi sutaria dėl vieno – Kinijos kultūroje gajus tėvų kultas ir vaikai kiekvienoje šeimoje auklėjami gerbti savo tėvus, o jiems pasenus pasirūpinti savo gimdytojais. Ir šis įstatymas dar vienas priminimas nepamiršti savo pareigų.
 
Tiesa, kai kuriems vaikams labai sunku rūpintis savo senais tėvais, nes nemažai jų išvyksta dirbti arba mokytis į didesnius miestus ar užsienį. Štai CNN citavo vieną kiną tėvą, kurio dukra šiuo metu studijuoja JAV. Jis tvirtina niekada neversiąs dukros jo lankyti nustatyto grafiku. Tikisi, kad atžala grįš į Kiniją, tačiau įsikurs Pekine ar Šanchajuje, kur darys karjerą. Tėvas sakė, kad jis daug laiko ir pinigų investavo į dukros išsilavinimą ir dabar svarbiausia, kad jai pasisektų įgyvendinti savo profesines ambicijas ateityje.
 
  

Žymos: Kinija, Santykiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daugybę šimtmečių turistus masinanti Italija, praleidus joje beveik pusę metų, parodo visai kitokį savo veidą – ne fasadinį, skirtą apgauti tuos, kurie ateina ir išeina, bet tą tikrąjį – raukšlėtą, nugairintą kaitrios pietų saulės, dažnai išspaudžiantį grėsmingų mimikų. Kai išmoksti jas skaityti, mintyse dėliojasi taisyklės, dažniausiai stipriai prasilenkiančios su lietuvių logika.