Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-09-06

Kipro ekonomikos nuosmukis jau varo paniką

  
Kipro ekonomikos nuosmukis jau varo paniką Kipro salos ekonomikai liūdnos prognozės piešiamos geriausiu atveju iki 2016-ųjų.

Kipro ekonomika smunka ir varo paniką ne tik šios salos gyventojams, bet ir Europos Sąjungai (ES). Paskutiniai duomenys rodo, kad antrąjį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies ekonomika smuko 5,9 procentais.

Tai gerokai daugiau nei prognozavo pesimistiškai nusiteikę ekspertai. Negana to, yra ir dar vienas bauginantis faktas – tai blogiausias metinis rezultatas nuo 1970-ųjų.
Kipras jau senokai pripažino, kad nebegali vienas pats susidoroti su ekonominiais sunkumais ir paprašė Tarptautinio valiutos fondo paramos. Pagalba buvo suteikta, o jos suma – 8,5 milijardų svarų sterlingų. Pirmoji dalis paskolos buvo pervesta šių metų gegužę, tad artimiausiu metu jau laukiama ir antrosios injekcijos.
 
Prognozuojama, kad Kipro ekonomika ir toliau trauksis. Nedžiuginančios prognozės siekia 2015-uosius. Ekspertų teigimu, šiais metais ekonomika susitrauks dar 8,7 proc., 2014 m. – 3,9 proc., o 2015-aisiais jau tik 1,1 proc. Manoma, kad po to įvyks lūžis ir prasidės ekonomikos atsigavimas.
 
  

Žymos: Euro zonos krizė, Euro zona

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Laiškas iš stovyklos: „Mielieji tėveliai, gyvenu gerai. Vakar pas mus stovykloje vyko bokso varžybos. Dantų šepetėlį, pastą ir kitus nereikalingus daiktus siunčiu namo.“