Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Evelina Uždavinytė   |   2010-06-10

Klaida kainuos milijonus

  
Klaida kainuos milijonus

Europos Sąjungoje uždrausta genetiškai modifikuota kukurūzų rūšis buvo atsitiktinai pasėta Vokietijos laukuose.

ent="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">

Rūšis, pavadinimu NK603, pasėta septyniuose regionuose. Sėklų tiekėjas, JAV kompanija „Pioneer Hi-Bred“, teigia, kad taršos lygis nedidelis.

 

„Pioneer“ kompanijos atstovai Hamburge teigia, kad NK603 buvo pasėta mažiau nei 2000 hektarų plote, tačiau gamtosaugos grupė pranešė, kad genetiškai modifikuoti kukurūzai pasėti mažiausiai 3000 hektarų plote.

 

Genetiškai modifikuotų javų šalininkai teigia, kad jie duoda didesnį derlių, yra atsparesni kenkėjams ir reikalauja mažiau trąšų ir pesticidų. Jų priešininkai teigia, kad reikia daugiau mokslinių tyrimų dėl genetiškai modifikuotų produktų. Kol kas manoma, kad tokie produktai gali turėti ilgalaikį kenksmingą poveikį žmonėms bei gyvūnijai. Taip pat teigiama, kad genetiškai modifikuoti javai į maisto grandinę gali patekti atsitiktinai, kai natūraliai susigiminiuoja su natūraliomis veislėmis.

 

Žaliųjų atstovai teigia, kad pareigūnai klaidą aptiko jau kovo mėnesį, tačiau dėl biurokratinių atidėliojimų ūkininkai ir visuomenė buvo informuoti tik dabar. Kol kas neaišku, kaip įvyko tokio masto klaida, tačiau jos kaina vertinama milijonais eurų, nes pasėtieji kukurūzai turės būti sunaikinti.

 

Šiuo metu Europos Sąjunga peržiūri giežtas genetiškai modifikuotų javų auginimo taisykles. Europos šalių požiūris į genetiškai modifikuotus javus stipriai skiriasi, todėl Europos Komisija tikisi jau kitą mėnesį pristatyti planą, kur šalims bus suteikta daugiau laisvės uždrausti arba patvirtinti genetiškai modifikuotų javų auginimą. Vis dėlto, pagal naująsias taisykles, individualūs sprendimai vis tiek turės būti patvirtinti ES vyriausybių ir Europos Parlamento.

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras grįžta iš darbo pavargęs namo... Nueina į virtuvę, o ant stalo raštelis: „Brangusis, išėjau pas draugę, vakarienei žuvis, meškerė spintoje…“