Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Pagal pasaulio spaudą parengė Eglė Makuškaitė   |   2010-06-03

Komikai Reikjaviko taryboje

  
Komikai Reikjaviko taryboje

Islandija žengia Lietuvos pėdomis. Politinį šalies gyvenimą sudrebino netikėti vietos rinkimų rezultatai.

ent="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">

6 iš 15 vietų į sostinės tarybą laimėjo „Geriausia partija“, įkurta komiko Jono Gnarro. Partija gavo 34,7 proc. balsų ir antroje vietoje paliko Nepriklausomybes partiją, surinkusią 33,6 proc. balsų. Partijos įkūrėjas Gnarras dabar taip pat turi puikias galimybes tapti ir sostinės meru.

 

„Geriausios partijos“ pažadai rinkėjams – nemokami rankšluosčiai baseinuose, poliarinė meška Reikjaviko zoologijos sodui, Disneilendas oro uoste bei parlamentas be narkotikų iki 2020-ųjų – papirko rinkėjus. Islandijos žmonės, itin skaudžiai nukentėję nuo ekonominės krizės, taip išreiškė protestą prieš šalies valdančiuosius.

 

Tiesa, rinkėjai nuo tradicinių politinių partijų nusigręžė ne tik sostinėje, tačiau ir antrajame pagal dydį mieste Koupavogur bei keliuose kituose miestuose. Šalies ministrė pirmininkė socialdemokratė Johanna Sigurdardottir sakė, kad tokia municipalinių rinkimų baigtis gali reikšti tradicinės keturių partijų sistemos Islandijoje pabaigą.

 

„Geriausia partija“ buvo įkurta prieš 6 mėnesius. Joje figūruoja gausybė gerai žinomų aktorių, muzikantų bei komikų vardai. Politikais tapę šou verslo atstovai rinkiminės kampanijos reklaminiame klipe dainavo Tinos Turner dainą „Simply The Best“ ir rinkėjams žadėjo, kad Reikjavikas taps geriausiu miestu, apie kokį galimą svajoti.

 

Priminsime, kad Lietuvoje įvyko labai panašus scenarijus: šoumeno Arūno Valinsko 2008 m. įkurta „Tautos prisikėlimo partija“ tais pačiais metais vykusių rinkimų pirmame etape buvo antra populiariausia partija, surinkdama 15,09 proc. balsų, o Seime iškovojo 16 vietų. Vėliau partija skilo, o jos populiarumas smarkiai krito.   

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daugybę šimtmečių turistus masinanti Italija, praleidus joje beveik pusę metų, parodo visai kitokį savo veidą – ne fasadinį, skirtą apgauti tuos, kurie ateina ir išeina, bet tą tikrąjį – raukšlėtą, nugairintą kaitrios pietų saulės, dažnai išspaudžiantį grėsmingų mimikų. Kai išmoksti jas skaityti, mintyse dėliojasi taisyklės, dažniausiai stipriai prasilenkiančios su lietuvių logika.