Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com inf.   |   2014-07-28

Konfliktas Gazos ruože pareikalavo daugiau kaip 1000 aukų

  
Konfliktas Gazos ruože pareikalavo daugiau kaip 1000 aukų Per konfliktą tarp „Hamas“ ir Izraelio – daugybė sužeistų vaikų.

Kruvinas konfliktas Gazos ruože jau pareikalavo 1037 aukų. Paskutiniai du žuvusieji šį kruviną sąrašą papildė šios savaitės pradžioje, po tanko paleisto sviedinio į gyvenamąjį namą netoli Džabalijos, kur šiuo metu vyksta intensyvūs mūšiai tarp „Hamas“ ir Izraelio kovotojų.

Nors skelbiama, kad abi pusės laikosi neoficialių paliaubų, tačiau karo veiksmai nesibaigė. Nutraukti ugnį prašo ne tik „Hamas“, bet ir Jungtinės Tautos. Apeliuojama į tai, kad pasaulio musulmonai švenčia didžiausią šventę – Ramadano pabaigą vainikuojančią Id al Fitro šventę. Tai prilygsta katalikų Kalėdoms.
Intensyvūs Izraelio kariniai veiksmai Gazoje prasidėjo liepos 8-ąją ir nuo to laiko kovos su kiekviena diena tik stiprėjo. Liepos 17ą-ąją prasidėjo ir sausumo operacijas. Pasaulio žiniasklaida skelbė, kad per ją žuvo ir buvo sužeista ypatingai daug vaikų. Manoma, kad jų skaičius gali viršyti du tūkstančius. Žiniasklaidoje ypatingai daug video vaizdų ir nuotraukų, kuriose sužeisti vaikai ir kūdikiai, ligoninėse gydomi nuo įvairiausių sužeidimų.
 
Izraelio pusėje žuvusiųjų gerokai mažiau – 43 žuvusieji prasidėjus antžeminiai operacijai.
Konfliktas po trapių paliaubų įsiplieskė po to, kai Izraelis viešai pareiškė, kad palestiniečiai pagrobė ir nužudė tris Izraelio paauglius, kurių kūnai rasti apleistose vietose po intensyvių paieškų, ir už tai turės atsakyti.
 
  

Žymos: Karas, Izraelis, Gazuos ruožas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Humoro vakaras su R. Šilansku ir J. Zavaliausku Londone. Artėjant gražiausioms žiemos šventėms kultiniai Lietuvos komikai atvyks pralinksminti Londone gyvenančių tautiečių publikos.