Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-10-26

Latvija liko kurčia pabėgėlių priekaištams

  
Latvija liko kurčia pabėgėlių priekaištams
© Flickr.com
Pabėgėliai skundėsi mažomis pašalpomis, tačiau latviai jų nepadidino, o gerokai apkarpė.
Pradėję dirbti pabėgėliai pašalpas gaus tris mėnesius, kaip ir kiti šalies gyventojai.

Lietuva ne vienintelė šalis, kurią palieka pabėgėliai. Panaši situacija susiklostė ir kaimyninėje Latvijoje. Prieš kelias savaites žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad bene visi pabėgėliai, kurie buvo perkelti iš laikinų pabėgėlių stovyklų, jau išvyko.

Kiek žinoma, didžioji jų dalis persikėlė į Vokietiją. Pagrindinė tokio sprendimo priežastis – per mažos pašalpos, kurias pabėgėliams mokėjo valdžia. Pabėgėliai pateikė ir savo rekalavimus: jeigu pašalpos smarkiai nepadidės, jie į šalį negrįš.
Tiesa, Latvijos vyriausybė į šį ultimatumumą neatsižvelgė. Šią savaitę buvo priimtas sprendimas sulyginti skurdžiai gyvenančių šalies gyventojų ir pabėgėlių pašalpas. To reikalavo Latvijos žmonės, kurie piktinosi, kad atvykėliams suteiktos išskirtinės sąlygos.
 
Pradėję dirbti pabėgėliai pašalpas gaus tris mėnesius, kaip ir kiti šalies gyventojai.
 
Anksčiau pabėgėliai pašalpas gaudavo net ir įsidarbinę, o išmoka šeimą turinčiam vyrui siekdavo 139 eurus, kitiems šeimos nariams – po 97 eurus.
 
Pašalpos bus mokamos tik tuo atveju, jeigu pabėgėliai pristatys visas reikalingas pažymas iš socialinių tarmybų.
 
Nemaža dalis pabėgėlių skundžiasi, kad darbą susirasti jiems labai sunku, kita dalias atsisako dirbti dėl mažų atlyginimų.
 
 
  

Žymos: Pašalpos, Latvija, pabėgėliai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biblioteka sugalvojo, kad, jei kuris skaitytojas pames knygą, jis bus nubaustas taip pat, kaip pagrindinis tos knygos veikėjas. Kažkodėl po to moterys labai dažnai pameta knygą ,,50 pilkų atspalvių“...