Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   delfi.lv   |   2013-11-22

Latvijoje – košmaras sugriuvus „Maximai” (atnaujinta)

  
Latvijoje – košmaras sugriuvus „Maximai” (atnaujinta) Rygoje – tragedija naujame “Maximos” prekybos centre. Dešimtys žuvusiųjų.

Latvijoje, Rygoje, sugriuvus visai neseniai pastatytos „Maximos” stogui žuvo jau 52 žmonės.Tarp jų gelbėtojai – ugniagesiai, mažiausiai vienas vaikas. Nelaimė įvyko vakar vakare. Tuomet buvo pranešta, kad žuvo kelis žmonės, tik sužeistųjų skaičius buvo tikslinamas. Baisus tragedijos mastas pradėjo ryškėti šiandien – aukų skaičius per kelias valandas išaugo dešimtimis. Kiek palaidota po nuolaužomis, dar nežinia.

 Kaimynystėje gyvenę žmonės pasakojo, jog signalizacija prekybos centre veikė jau visą savaitę, tačiau niekas į tai nekreipė didelio dėmesio. Prekybos centro lankytojai ir aplinkinių namų gyventojai buvo raminami, kad viskas gerai ir joks pavojus negresia.
Likus maždaug pusvalandžiui iki įgriūvant stogui, centre pasigirdo raginimas personalui ir pirkėjams išeiti iš parduotuvės. Teigiama, kad žmonės be panikos patraukė išėjimo link. Išeiti spėjo ne visi. Sugriuvęs stogas kai kuriuos palaidojo po savim, o likusiems gyviems užkirto kelią. Žmonės patys kopė per nuolaužas ir bandė išsivaduoti.
 
Latviai pasakoja apie tragediją ir delfi.lv teigimu, aukų skaičius dar augs, nes nelaimės mastas – kraupus. Žmonės ieško savo artimųjų, o greitosios pagalbos mašinos be pertraukų važiuoja iš nelaimės vietos ir atgal paimti sužeistųjų.
 
Lapkričio 23-24 dienomis Latvijoje skelbiamas gedulas. Tokia tragedija šalyje – didžiausia per kelis dešimtmečius.
 
Ant „Maximos“ stogo buvo įrenginėjamas taip vadinamas "žaliasis stogas". Nors priežastys kol kas neaiškios, tačiau manoma, kad nebuvo imtasi visų saugumo priemonių. Viena jų – parduotuvės uždarymas, kol vyksta remonto darbai.
 
Visose MAXIMA parduotuvėse Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje tris dienas skelbiamas gedulas – parduotuvėse palaikoma rimtis, negroja muzika, išjungti kalėdiniai papuošimai ant parduotuvių fasadų, sustabdyta visa reklaminė bei įvaizdinė MAXIMA komunikacija.
 
Paskutinėmis žiniomis, jau rasti 52 žuvusiųjų palaikai, tarp jų – 3 gelbėtojai. Stebėjimo kamerų duomenimis, griuvėsiuose dar gali būti įkalinta apie 40 žmonių. 
 Šiuo metu esate Rygoje, o gal turite ten artimųjų, giminių? Pasidalinkite su mumis nuotraukomis ir naujausiomis žiniomis.
 
Video iš nelaimės vietos galite žiūrėti čia:
 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žurnalistas fermeriui:
– Kaimynai iš jūsų nevagia?
– Nevagia.
– O kodėl prie vištidės padėtas šautuvas?
– Va, todėl ir nevagia...