Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-09-01

Latvijos ministras atsisakė kalbėti rusiškai

  
 Latvijos ministras atsisakė kalbėti rusiškai Latvijos susisiekimo ministras Kasparas Gerhardas.

Tiesioginiame televizijos kanalo TV5 laidos „Be cenzūros“ eteryje Latvijos susisiekimo ministras Kasparas Gerhardas atsisakė bendrauti su laidos vedėju Andrejumi Mamykinu rusiškai ir išėjo iš studijos, informuoja Delfi.lv.

mal">„Planuota, kad eilinė antradienio vakaro TV5 laida „Be cenzūros“ bus skirta kelių būklei ir skandalui dėl nacionalinio oro vežėjo „airBaltic“ prekės ženklo, – Delfi pranešė A.Mamykinas. – Ministras laiku atvyko į studiją, atėjo į grimo kambarį, paskui atsisėdo studijoje, tačiau pradėjus transliuoti laidą ministras pasakė, kad nekalbės rusiškai ir patarė pasidomėti tyrimu apie grėsmę latvių kalbai.“

Po ministro pastabos, kad Latvijoje valstybinė kalba yra latvių, A. Mamykinas pabrėžė, kad anksčiau K.Gerhardas be vargo davė interviu TV5 rusų kalba. Ministras atsakė, kad tai buvo retos išimtys. A.Mamykinas paprašė ministro pažiūrėti archyvinius TV5 kadrus, kuriuose ministras kalba rusiškai, bet ir tada K.Gerhardas neištarė nė žodžio rusiškai. Jis tylėdamas pasėdėjo iki reklaminės pauzės, tada nusiėmė mikrofoną ir išėjo iš studijos.

„Žinoma, ministras sakys, kad nežinojo, jog kanalas TV5 turi licenciją transliuoti rusų kalba ir laida „Be cenzūros“ rodoma rusų kalba. Bet aš dar rugpjūčio 25 d. parašiau laiške ministrui, kad laida vyksta rusų kalba. Laišką užregistravau ministro sekretoriate. Turiu kopiją (patvirtinimo), kad jis gavo laišką“, – teigė A.Mamykinas.

Ministro patarėja Inga Sprinke išplatino pranešimą, kad K.Gerhardui nesuteikė galimybės atsakinėti į klausimus valstybine kalba ir kad laidos vedėjas buvo iš anksto informuotas, jog ministras kalbės latviškai, tačiau laida vis tiek buvo transliuojama rusų kalba.

K.Gerhardas nusprendė kreiptis į Nacionalinę radijo ir televizijos tarybą ir į Valstybinės kalbos centrą su prašymu įvertinti TV5 veiksmus.

 

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kas yra blogiau už dramblį porceliano parduotuvėje?
– Ežys prezervatyvų fabrike!